Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Jurijaus Ševčiuko kūrybos vakaras „Vinovata ona – vesna“

Kovo 17 d.  Lietuvos muzikos ir teatro muziejuje 18.30 val. įvyks rusų poeto ir muzikanto, grupės „DDT" lyderio Jurijaus Ševčiuko kūrybos vakaras pavadinimu „Vinovata ona - vesna". Autoriaus dainas atliks bei poeziją skaitys Andrius Kaniava ir Telmanas Ragimovas. Šiuos du aktorius ir muzikantus, skirtingų kartų atstovus, vienija J. Ševčiuko kūrybos reikšmė jų gyvenime.

 

Turbūt nedaugelis žino, jog „Keistuolių teatro" aktoriui A. Kaniavai bene reikšmingiausias visų laikų poetas ir yra J. Ševčiukas. „DDT" - tai Jurijus Ševčiukas, be jokios abejonės poetas, galbūt net vienas iš didžiausių šių dienų gyvųjų poetų ir vienas ryškiausių autorinės dainos atlikėjų, savo tekstuose nubrėžiantis aiškią poziciją, požiūrį į daugelį dalykų", - mano A. Kaniava. Jo teigimu, kiekvienas žmogus savo gyvenime turi kokią nors atramą, įkvėpimo šaltinį. „Vieniems tai yra knyga ar filmas, kurį norisi dar ir dar pažiūrėti, nes jis niekada nepraranda aktualumo. Man tai yra muzika ir DDT ", - mintimis dalinosi A. Kaniava.

 

Kitas J. Ševčiuko vakaro dalyvis - Telmanas Ragimovas - jaunosios kartos aktorius, grupės „Sofit" vokalistas bei gitaristas. 2007 m. Telmanas buvo tas laimingasis, kuris grupės „DDT" koncerto metu Vilniuje dovanų gavo gitarą iš paties J. Ševčiuko rankų. „Tai žmogus, vertas pagarbos, kuris kuria ne dėl pingų, o iš idėjos" - teigia Telmanas.

Renginio data pasirinkta neatsitiktinai, kadangi kovo 16-oji yra J. Ševčiuko gimimo diena. Vakaro metu dainuodami šio autoriaus dainas bei skaitydami jo eiles džiaugsimės lyriškuoju pavasariu, kurio iš tiesų nestinga J. Ševčiuko kūryboje. Autoriaus kūryboje jaučiama tiek pilietiška lyrika, socialinė satyra ir protestas, tiek siekis skleisti gėrį. Apkritai grupė „DDT" yra vertinami kaip paskutiniujų SSRS laikų ir šių dienų Rusijos muzikiniai metraštininkai.

 

J. Ševčiukas 2009 m. tapo Maskvos - Helsinkio grupės lauretu už žmogaus teisių gynimą bei indėlį į kultūros ir meno pasaulį. Šis grupės „DDT" lyderis, poetas, muzikantas, dailininkas, kompozitorius bei maištininkas neseniai savo gerbėjus pradžiugino išleidęs savo pirmąją poezijos knygą, o artimiausiu metu laukiama pasirodant naujo dvigubo muzikinio albumo.

 

Bilieto kaina 15 Lt

Bilietai parduodami prieš renginį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media