Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Kinematografininkų sąjungos premijos įteikimas

Gruodžio 18 val. 17 d., penktadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje bus įteikta Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija už geriausią 2008-2009 metų kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą). Į vieną apdovanojimą šįmet pretenduoja dviejų vaidybinių ir trijų dokumentinių filmų kūrėjai. Laimėjusio filmo kūrybinei grupei bus įteikiama dailininko Simono Daukanto sukurta skulptūrėlė, laureato pažymėjimas ir diplomai.

 

Iš 14-os šiemet apdovanojimui pristatytų filmų, buvo atrinkti penki pretendentai į apdovanojimą: Gyčio Lukšo vaidybinis filmas „Duburys" ir Igno Miškinio vaidybinis filmas „Artimos šviesos", bei trys dokumentinės juostos - Julijos ir Rimanto Gruodžių „Upė", Justino Lingio „Pasijutau lietuviu esąs" ir Algirdo Tarvydo „Kūrybos erdvė". Dėl finansinės padėties šįmet bus skiriamas tik vienas prizas, neskirstant filmų į kategorijas.

 

Filmus vertina iš įvairių gildijų atstovų sudaryta komisija: kompozitorius Juozas Širvinskas (Garso gildija), kino kritikai Rūta Birštonaitė, Vaidas Jauniškis, Sonata Žalneravičiūtė (Kino kritikų gildija), kino dailininkė Jurgita Gerdvilaitė (Dailininkų gildija).

 

Renginio metu pirmą kartą bus įteiktas ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus įsteigtas apdovanojimas „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje". Prieš tris metus direktorės Reginos Lopienės pasiūlytas kasmetinis muziejaus apdovanojimas skirtas žymiausiems ir svarbiausiems kino kūrėjams, įtakojusiems Lietuvos kino meno raidą. Ateityje baigus LTMKM pastatų komplekso rekonstrukciją, muziejaus kieme bus atidaryta apdovanotų režisierių, operatorių, aktorių ir kitų žymių kino pasaulio atstovų bronzoje įspaustų pėdų alėja.

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media