Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Spektaklis "Pagalvės mokesčio rinkėjas"

Gegužės mėn. 26 d. 19 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, autentiškam XVI amžiaus rūsyje, spektaklis "Pagalvės mokesčio rinkėjas"

 

Unikalus ir autentiškas teatras „Ramūno ateljė" pratęsdamas savo kūrybines paieškas pristato dar vieną premjerą - istorinį spektaklį "Pagalvės mokesčio rinkėjas".

Šis Ramūno Abukevičiaus režisuotas spektaklis, paremtas Vilniaus miestelėno Teodoro Jevlašauskio (1546-1619) atsiminimais. Gudų bajoras Teodoras ne tik vaizdžiai aprašė XVI-XVII a. sandūros LDK tikrovę („Teodoro Jevlašauskio, Naugarduko žemės teismo pateisėjo, atsiminimai"), bet ir ją savitai išgyveno, savarankiškai vertino. Jo memuarai - autentiška žmogaus gyvenimo istorija, kupina lūkesčių, žemiškų džiaugsmų, netekčių, melancholijos ir nevilties. Kas nesvetima ir šiandienoje.


Dalyvavimas šiame projekte tai kūrybinė paieška, susidedanti iš kiekvieno prisidėjusio. Spektaklio kurybinė grupė: režisierius Ramūnas Abukevičius, scenografė Ramunė Skrebūnaitė, aprangos dizaineris Kęstutis Lekeckas, muzikinis apipavidalinimas Emilijos Latėnaitės -Beliauskienės; aktoriai: Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Rasa Jakučionytė, Gintaras Mikalauskas, Ramūnas Abukevičius. Teatro rėmėjai ir globėjai: mados namai Cantas, fotografas Donatas Stankevičius,dizainierė Reda Domijonaitienė, Gatineau grožio salono specialistai ir t.t.


Teatras „Ramūno ateljė" dar vaidinamas "intymiu". Todėl, kad žiūrovas nuo aktoriaus gali atsidurti net 30 - 50 cm atstumu. Daugelio žiūrovų teigimu, tai palieka neišdildomą įspūdį. Spektaklis bus rodomas buvusiuose Radvilų rūmuose - „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus" rūsiuose, autentiškoje to amžiaus aplinkoje.

 

Ir dar:
Šio intymaus teatro įkūrėjas - aktorius ir režisierius Ramūnas Abukevičius, kurį brandesnio amžiaus žiūrovai gerai prisimena Rimo Tumino spektaklyje „Katė ant įkaitusio skardinio stogo" (T.Viljamsas), Irenos Bučienės režisuotame „Moljere" (M.Bulgakovas) ar Kauno dramos teatre Gyčio Padegimo pastatytoje komedijoje „Tuščios meilės pastangos" (V.Šekspyras). Daugeliui R.Abukevičius įsiminė ir kaip skaitovas, ir kaip masinių renginių bei švenčių režisierius.

 

Rasa Jakučionytė, vaidinanti Vilniaus Mažajame teatre (prisiminkime R.Tumino režisuotus „Nusišypsok mums, Viešpatie" ar „Maskaradą").

Gintaras Mikalauskas, jau du dešimtmečius neišnykstantį iš televizorių ekranų (dabar dalyvauja muzikiniame konkurse per LNK „Žvaigždžių duetai").

Emilija Latėnaitė- Beliauskienė, vaidinanti teatre „Utopia", LMTA G. Varno kurso magistrantė.

Ramunė Skrebūnaitė, scenografė, kostiumų dailininkė taip pat konsultantė „Ramūno ateljė" spektaklyje, pagal A. Strindbergo pjesę „Mirties šokis". Jau nuo 1990 metų daugelį įsimintinų darbų teatre, kine ir televizijoje.

 

Jau antras „Ramūno ateljė" spektaklis, kuriam kostiumus sukūrė dizaineris Kęstutis Lekeckas. Mados srityje dirba nuo 1999 m. per šį laikotarpį dalyvavo daugelyje tarptautinių mados renginių ir festivalių, yra tapęs nevieno iš jų laureatu. Dizaineris taip pat dirba įvairių renginių stilistu, kuria aprangą atlikėjams, politikams taip pat teatro scenai, bendradarbiauja su įvairiom Lietuvos siuvimo įmonėm kurdamas joms kolekcijas. Jau penkeri metai savo patirtimi dalinasi dėstydamas KTU.


2007m. Kęstutis Lekeckas įkūrė mados namus „leKeckas", kurie kasmet pristato naujas kolekcijas, siūlo įvaizdžio formavimo paslaugas, gamina individualius ir išskirtinius drabužius savo klientams.
Mados manai „leKeckas" taip pat specializuojasi įmonių stiliaus sukūrime pradedant koncepcija ir baigiant pageidaujamo kiekio gaminiais.


Bilietų teirautis tel. 8 652 17869 arba el.p. daivvulle@gmail.com

www.ramuno-atelje.org

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media