Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
 

Tarptautinė media meno pedagogų ir jaunųjų videokūrėjų filmų peržiūra

VIDEOMENO SEANSAS
Tarptautinė pradedančiųjų ir patyrusių videomeno kūrėjų filmų peržiūra

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, LT-01119 Vilnius) kovo 31 d. 17:30 val. įvyks videomeno peržiūra. Programoje bus rodomi vaidybinio ir dokumentinio videomeno pavyzdžiai grindžiantys kino konvencijas, bei ekspresyvūs eksperimentai, statiško vaizdo paveikslą ir savo
ryšius su daile konstatuojantys vaizdai.
Renginio organizatoriai viliasi, kad ši peržiūra ne paskutinė; jų planuose numatomi panašaus pobūdžio renginiai Kaune, Klaipėdoje, Palangoje,Šiauliuose ir kituose miestuose. Renginių tikslas - populiarinti ne tik videomeną, bet ir visą iš ekrano į mus sklindančią realybę. Visuomenei siekiama pristatyti media menų (šiuo atveju videomeno) problematiką ir temų įvairovę kylančią iš jaunųjų kūrėjų savimonės paieškų; reprezentuoti media meno realybę plytinčią akademiniame Lietuvos ir užsienio kūrybiniame tinkle; plėsti meno kūrėjų ir pedagogų tamprų kūrybinį dialogą.

Videoperžiūrą sudaro dvi dalys. Programos trukmė 1:20 h. Renginyje demonstruojami penki kūriniai iš Didžiosios Britanijos (Norvičas), vienas iš Korėjos (Seulas), keturi iš Estijos (Talinas), trys iš JAV (Omaha), dešimt iš Lietuvos (Vilnius, Kaunas, Šiauliai); iš viso 22 videofilmai.
Programoje dalyvaujantys jaunieji meno kūrėjai mokosi Talino dailės akademijoje (Tallin, Estonia; http://www.artun.ee/), Norvičo universiteto meno koledže (Norwich, UK; http://www.nuca.ac.uk/), Nebraskos universiteto Omahoje, Meno ir meno istorijos departamente (Omaha, USA; http://www.unomaha.edu/), Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedroje (Kaunas, Lithuania ; http://www.menufakultetas.vdu.lt/), Šiaulių universiteto, Menų fakulteto,Audiovizualinio meno katedroje (Šiauliai, Lithuania; http://www.su.lt/menufakultetas). Programą sudarė Remigijus Venckus.

 

PROGRAMA

 

Prieš peržiūrą kovo 31 d. 15:30 val. įvyks Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto,
Šiuolaikinių menų katedros vedėjo doc. dr. Rimanto Plungės paskaita „Pažintis su šiuolaikinių medijų menu".

 

Renginį kuruoja:

Rimantas Plungė: r.plunge@mf.vdu.lt
Aritonė Plungienė: paritone@gmail.com
Remigijus Venckus: remigijus@venckus.eu http://www.remigijus.venckus.eu/

 

www.audiovisuaLOOK.mediascena.lt http://www.mediascena.lt/

 

 
lt/en
LR KM
Lietuvos kultūros taryba
VEPS
 
Naujienlaiškio prenumerata
Tinklapio struktūra
Spausdinti
RSS

Copyright 2009

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tinklapio dizainą kūrė Lukas Misevičius

Programavo Fresh media