Nukopijuota
Keturių parodų ciklas „Kvadratas“
  • Nuo 2020-03-13
  • Iki 2020-06-28
  • Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus ir teatras „Meno fortas“ kviečia į iškilaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus gyvenimo ir kūrybos retrospektyvą. Kovo 13 dieną 16 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatomas keturių parodų ciklas, sąlyginiu pavadinimu „Kvadratas“. Tai išsamiausia šiuo metu esanti ekspozicija, skirta pasauliniu mastu pripažintam menininkui.
Teatras „Meno fortas“ parengė ir pristato teatro fotografo Dmitrijaus Matvejevo darbų rinkinį-dedikaciją Eimunto Nekrošiaus spektaklių ir kūrybos proceso kasdienybės akimirkoms „Nekrošiaus teatras: abipus uždangos“.
Kita paroda, apibrėžianti Nekrošiaus kūrybinę geografiją – tai teatre „Meno fortas“ ir daugelyje kitų šalių teatrų, kurių scenose dirbo Maestro, spektaklių plakatų kolekcija. Didžiojoje Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus salėje rodoma paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“. Ši ekspozicija, apkeliavusi Neapolio (Italija), Liublino (Lenkija) bei Sankt Peterburgo (Rusija) tarptautinius festivalius, praėjusių metų rudenį rodyta Nacionalinėje dailės galerijoje naujai pristatoma mūsų muziejuje. Parodoje, kuri remiasi Mariaus Nekrošiaus ir Nadeždos Gultiajevos autoriniais darbais pamatysite garsių spektaklių atsiradimo procesą nuo paprasčiausio eskizo, idėjos iki tikrų scenoje buvusių objektų, gyvavusių su spektakliais ir apkeliavusių daugelį teatro scenų. Lankytojai, nesuspėję pamatyti šios parodos Nacionalinėje dailės galerijoje, galės su ja susipažinti dabar.
Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus ekspozicija „Ateičiai iš praeities“ skiriama mažiau tyrinėtiems ar iš Kultūros medijos jau išstumtiems biografiniams faktams, Eimunto Nekrošiaus menininko tapsmo raidai; mokslo, studijų metams, diplomo gynimo, Kauno Dramos teatro ankstyvajam periodui. Speciali ekspozicija skiriama Valstybiniame Jaunimo teatre praleistiems kūrybinio proveržio metams – šešiems Eimunto Nekrošiaus spektakliams su kuriais Jaunimo teatras pro „geležinę uždangą“ prasiveržė į tarptautinę erdvę ir reprezentavo Lietuvą, kaip aukštos teatro kultūros valstybę. Numatyti vakarai-susitikimai su ankstyvojo Eimunto Nekrošiaus kūrybos periodo liudininkais. Retrospektyvinių susitikimų metu bus toliau renkama ir vėliau apibendrinama medžiaga tęstiniams šios iškilios Lietuvos teatro asmenybės tyrinėjimams ir analizei.

Parodos kuratoriai ir rengėjai: Teatras „Meno fortas“, Vilma Janeliauskienė, Remigijus Vilkaitis
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba

Nuotraukos – Zenonas Nekrošius