Nukopijuota
PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995
  • Nuo 2021-09-30
  • Iki 2023-12-31
  • Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras
Vyksta

Valstybės pažinimo centras kartu su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi pristato parodą „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“.

2021 metų rugsėjo 30 dieną visuomenei atidarytoje parodoje siekiama į vieną reikšmingiausių moderniosios valstybės dešimtmečių pažvelgti per meno pasaulio reiškinius bei atskleisti sovietmečio pabaigos ir pirmųjų po Nepriklausomybės sekusių metų laikotarpio specifiką. Tuo metu vykę kultūros procesai menkai dokumentuoti, priešingai nei kitose šalyse, kuriose yra parengta išsamių studijų ne tik apie kultūrą, bet ir, apskritai, to meto kasdienį gyvenimą.

Kaip meno kūriniuose reprezentuojami pokyčiai mūsų visuomenėje? Kokia kūryba dominuoja atgimstančioje Lietuvoje? Kokie reiškiniai susiformavo kultūroje tų nuotaikų, kuriomis gyveno ano meto Lietuvos gyventojai ir menininkai, apsuptyje? Kaip dinamiško laikmečio dvasią suprato kūrėjai? Tai tik vieni iš klausimų į kuriuos mėginama atsakyti šioje parodoje.

 

Parodos organizatoriai:
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Parodą kūrė skirtingų sričių profesionalai: pagrindiniai parodos kuratoriai Nideta Jarockienė ir Šarūnas Jokubaitis, dailės srities kuratorės Eglė Juocevičiūtė ir Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė, kino srities kuratorė Sonata Žalneravičiūtė, teatro srities kuratorė Daiva Šabasevičienė, muzikos srities kuratorius Edvardas Šumila.

Parodos architektas Aurimas Syrusas, dizaineris Vilius Dringelis.

Parodos rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba.

Parodą apžiūrėti savarankiškai kviečiame ir įprastu Valstybės pažinimo centro darbo laiku:
Antradieniais – penktadieniais 9 – 16 val. (reikalinga išankstinė registracija +370 706 64094 arba el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt).
Šeštadieniais – sekmadieniais 11 – 18 val. (išankstinė registracija nereikalinga).

Nuotraukų autorius Zenonas Nekrošius