Nukopijuota
May 14
11:00
-
22:30
ANIMACIJA KALBA│ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS IR DIENA Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Europos muziejų naktį prasideda projektas ANIMACIJA KALBA. Jau dienos  metu pakviesime lankytojus į naujai įrengtą muziejuje animacijos studiją, kurioje galėsite susitikti su naujos kartos animatoriais, susipažinti su įvairiomis kūrimo technikomis bei susikurti animacinį filmuką. Muziejaus erdvėse galėsite išvysti ir pirmąjį pilnametražį lietuvišką filmą „Odisėjas“ bei susipažinti su ukrainiečių ir lietuvių animatorių darbais specialiai Tarptautinio animacinio festivalio „Tindirindis“ parengtoje programoje. Šeimas ir draugų grupes kviesime kurti trumpą animacinį filmuką pikselizacijos technika.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikia dvi parodos, skirtos lietuviškam kino menui – „Laisvas kinas: 1990-2020“ir „Gražina ir drakonas“. Pirmoji pristato svarbiausius pokyčius Lietuvos kine ir animacijoje per pastaruosius tris dešimtmečius, antroji pristato pirmosios profesionalios lietuvių animatorės Gražinos Brašiškytės darbus. Jas aplankyti ir sužinoti daugiau galėsite su muziejaus gide.

Muziejaus parodų lankymas ir renginiai nemokami. Į dirbtuves ir ekskursijas reikalinga registracija. Formą rasite aprašyme.

 

PROGRAMA:

12.00-13.30 val. Animacinio filmo „Kaukai“ (2017 m.) peržiūra. Susitikimas su autoriumi Gediminu Šiauliu. Kūrybinė dirbtuvė „Kaukų pasaulis“ (susipažinimas su lėline ir 3D animacija). Ukrainiečiams rusų k.

Registracija į kūrybinę dirbtuvę: https://bit.ly/3OX0gNX

Vietų skaičius ribotas, apie sėkmingą registraciją bus pranešta el. paštu.

 

15.00-16.30 val. Animacinio filmo „Kaukai“ (2017 m.) peržiūra. Susitikimas su autoriumi Gediminu Šiauliu. Kūrybinė dirbtuvė „Kaukų pasaulis“ (susipažinimas su lėline ir 3D animacija).

Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/38QVBfW

Vietų skaičius ribotas, apie sėkmingą registraciją bus pranešta el. paštu.

 

15.00-16.30 val., 17.00-18.30 val., 19-20.30 val. Pirmojo Lietuvoje sukurto pilnametražio filmo „Odisėjo nuotykiai“ (1997 m.) peržiūra.  Filmą pristatys režisierius Valentas Aškinis.

Pasaulinės literatūros klasiko Homero „Odisėjos“ ekranizacija. Antikos epas atgijęs spalvingame animaciniame filme. Pasibaigus Trojos karui graikų didvyris Odisėjas keliaudamas namo į Itakę, patiria daug jaudinančių nuotykių. Jis leidžiasi į rizikingą kelionę, bet padedamas graikų deivės Atėnės sėkmingai grįžta namo. Ne iškarto pripažintas Odisėjas turi atlaikyti paskutinį išbandymą, kad atgautų savo karalystę. Aštuonių serijų serijalas sukurtas 1997, o pilnametražė filmo versija – 1998 metais.

 

18.00-19.00 val. Ekskursija po parodą „Gražina ir drakonas“

Registracija į ekskursiją: https://bit.ly/3vNjCxE  

Vietų skaičius ribotas, apie sėkmingą registraciją bus pranešta el. paštu.

 

18.00-19.30 val. Animacinio filmo „Matilda ir atsarginė galva“ peržiūra. Susitikimas su autoriumi Ignu Meilūnu. Kūrybinė dirbtuvė „Susikurk savo atsarginę galvą“ (susipažinimas su lėline animacija, vadovė Vilija Simutytė).

Registracija į kūrybinę dirbtuvę: https://bit.ly/3MRyErF

Vietų skaičius ribotas, apie sėkmingą registraciją bus pranešta el. paštu.

 

Lietuvių ir ukrainiečių klasikinės animacijos filmai jaunimui ir suaugusiems. Programą parengė ir pristatys Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis 2022“ direktorius Valentas Aškinis.

18.00-19.40 val. Programa Шерлок Холмс. Vitaliana / Šerlokas Cholmsas. Vitaliana.

19.40-21.00 val. Programa Тарас Шевченко / Tarasas Ševčenka.

21.00-22.30 val. Programa Прізвище в кишені. Метаморфози / Šeimos vardas kišenėje. Metamorfozės.

 

20.00-22 val. Kūrybinė dirbtuvė „Animacijos pokštai“. Su draugais ar šeima su savo telefonu per 15 min. sukursite trumpą animacinį filmuką pikselizacijos technika.

Registracijos nereikia. Užsiėmimo intervalas kas 15 min. Vienu metu gali dalyvauti iki 10 žmonių.

 

20.00-21.00 val. Ekskursija po parodą „Laisvas kinas: 1990-2020“

Registracija į ekskursiją: https://bit.ly/39G4sBF 

Vietų skaičius ribotas, apie sėkmingą registraciją bus pranešta el. paštu.