Nukopijuota
November 3
10:00
-
14:00
Animacijos diena moksleiviams Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia aktyviai praleisti artėjančias rudens atostogas! Lapkričio 3- 4 dienomis kviečiame moksleivius į edukacinius užsiėmimus, supažindinančius su animacijos bei teatro meno kūrimo principais.

Lapkričio 3 diena – Animacijos diena.

Programa.

10.00 val. MIESTŲ LEGENDOS: PASLAPTINGASIS BAZILISKAS

Ar žinojote, jog daugybė miestų turi unikalias legendas apie juose gyvenusius , o gal dar tebetūnančius siaubūnus? Štai Niu Džersyje rodydavosi Džersio velniūkštis, Puerto Rike gali sutikti Čiupakabrą, o Prahos miestas seka kelių amžių senumo istoriją apie senojoje sinagogoje besislepiantį Golemą. Vilniuje vis dar gyva legenda apie baziliską – paslaptingą mitinę gyvatę mirtinu žvilgsniu. Šiame edukaciniame užsiėmime kalbėsime apie tai, iš kur ir kodėl atsiranda pasakojimai apie mitines būtybes, ieškosime bazilisko pėdsakų, aiškinsimės, ką mums reiškia istorijose vaizduojama alegorinė gėrio ir blogio dvikova. Praktinėje užsiėmimo dalyje keliausime į animacijos studiją ir kursime savuosius animacinius baziliskus bei jų nepabūgusius drąsuolius .

Edukacinis užsiėmimas skirtas 1 – 8 klasių moksleiviams
Kaina – 4 eurai.

11.30 val. MENŲ SINTEZĖ: MUZIKA IR ANIMACIJA

Baltijos jūra – ypatingą vietą kiekvieno mūsų širdyje užimantis gamtos perlas. Visais laikais ji masino kūrėjus, įvairiomis raiškos formomis siekusius užfiksuoti gaivališkos stichijos keliamas impresijas. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – be abejo, vienas žymiausių lietuvių menininkų, simbolistinei krypčiai priskiriamas tapytojas ir kompozitorius, savo kūriniuose siekęs muzikos bei dailės sintezės. Nepamirštama yra kompozitoriaus sukurta simfoninė poema „Jūra“ – odė neaprėpiamam vandenyno grožiui. Beklausydami šio kūrinio, susipažinsime su muzikinio pasakojimo bruožais, stebėsime ir aptarsime kylančias vaizdines asociacijas, o pasitelkdami animacijos studijos teikiamas galimybes, muzikos įkvėptus įvaizdžius paversime animacinio filmuko siužetu. Pasinerkite į vaizduotės pilną animacijos jūrą, lydimą nuostabių, klasikinės muzikos garsų.

Edukacinis užsiėmimas skirtas 5 – 8 klasių moksleiviams.
Kaina – 4 eurai.

13.00 val. – MOČIUTĖS BLYNAI

Vaikystėje dažnam iš mūsų močiutė yra labai svarbus asmuo. Ji mus lepina, maitina, moko, guodžia. Tačiau suaugę ir įsisukę į asmenines rutinas, neretai primirštame savo senolius – jie patiria didelę socialinę atskirtį, tampa tarsi nebereikalinga visuomenės dalimi. Šiame edukaciniame užsiėmime nagrinėsime Vytauto Labanausko ir Dominykos Adomaitytės sukurtą animacinį filmą „Močiutės blynai“ – susipažinsime su skaudžia senolių atskirties problematika, aiškinsimės pagrindinio personažo veiksmus, emocijas bei jų kilmės priežastis, susipažinsime, kokiomis priemonėmis buvo sukurtas šis animacinis filmas. O paskui kursime savo originalų animacinį filmuką senolių socialinės atskirties klausimais.

Edukacija skirta 5 -12 klasių moksleiviams.
Kaina – 4 eurai.

Registracija: https://bit.ly/3W23p2r

Informacija ir registracija tel. +370 616 711 33 arba el. paštu edukacija.ltmkm@gmail.com