Nukopijuota
March 11
16:00
-
17:30
Filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Žiūrėti Facebook
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Kovo 11-ąją, Lietuvos laisvę minės, rodydamas naują Ukrainos režisierės Irynos Tsilyk dokumentinį filmą „Mėlyna kaip apelsinas žemė“.
Žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi menas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.
Daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusavo žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė („Šuolis“) ir jos įkurta studija „Moonmakers“. Statant filmą dirbo gausi lietuvių komanda.
Šeima iš Ukrainos, kurie yra dokumentinio filmo herojai, šiuo metu jau yra Vilniuje!
Filmo peržiūra vyks kovo 11 d. 16 val.
Visos už filmo rodymą Lietuvoje surinktos pajamos skiriamos herojų šeimai ir nuo karo kenčiantiems filmo kūrėjams Ukrainoje.
Bilieto kaina 3 Eur. Bilietą galima įsigyti muziejaus kasoje prieš seansą.