Nukopijuota
April 7
17:00
-
18:30
Kino vakaras ir susitikimas Algirdu Tarvydu Molėtų krašto muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į dokumentinių kino filmų vakarą Molėtų krašto muziejuje.

Programoje lietuvių dokumentinio kino kūrėjų –  režisieriaus Vytenio Imbraso filmas apie Lietuvių folkloro teatrą „Lietuvos etnografistai mes“, Roberto Verbos dokumentiniai filmai  „Čiutyta rūta“, „Šimtamečių godos“ . Vakare dalyvaus lietuvių dokumentinio kino režisierius, operatorius,  scenaristas, prodiuseris, fotografas Algirdas Tarvydas. Vakaro vedėja  Janina Armonaitė.

Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus drauge su Lietuvos liaudies buities muziejumi vasario 17 dieną Molėtų krašto muziejuje atidarė parodą „NEPAPRASTO TEATRO NEPAPRASTA ISTORIJA. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“.

Ši paroda yra tarsi pirmoji dalis pasakojimo apie išskirtinį reiškinį Lietuvos kultūroje – Povilo ir Dalios Mataičių folkloro teatrą. 1968 m. savo veiklą pradėjęs kaip etnografinis ansamblis, 1974 m. tapo Lietuvos liaudies buities muziejaus Liaudies muzikos teatro trupe. 1978 m. rugpjūčio 5 ir 6 dienomis Klojimo teatre buvo parodytas  trupės pirmasis spektaklis ,,Scenos vaizdeliai“.

Daugiau apie parodą: https://ltmkm.lt/parodos/nepaprasto-teatro-nepaprasta-istorija-2/