Nukopijuota
July 29
21:00
-
22:30
„Laisvas kinas 1990–2020“: filmų programa/Nova Lithuania Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje

Nova Lituania (2020) 1.36

Režisierius, scenarijaus autorius Karolis Kaupinis

Vaidina Aleksas Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė, Julius Žalakevičius

1938-ieji metai. Tarpukario Kaunas. Lietuvai švenčiant nepriklausomybės dvidešimtmetį, Europos horizonte kibirkščiuoja neišvengiamo karo grėsmė. Dėl jaunos valstybės ateities nerimaujantis geografijos profesorius Feliksas Gruodis sugalvoja beprotišką planą. Jis pasiūlo Vyriausybei Afrikos žemyne sukurti atsarginę Lietuvą. Čia, kilus pavojui, galėtų persikelti šalies gyventojai. Kruopščiai suplanuotai idėjai reikia valdžios palaikymo, tačiau profesoriumi tiki tik politika nusivylęs šalies premjeras.

Debiutinis K. Kaupinio ilgametražis filmas 2020 m. buvo pripažintas geriausiu. „Sidabrinių gervių“ apdovanojimus K. Kaupinis atsiėmė ir kaip scenarijaus autorius, ir kaip režisierius. Aktoriams Rasai Samuolytei ir Vaidotui Martinaičiui „Sidabrinės gervės“ įteiktos už antraplanius vaidmenis tame filme. „Sidabrinė gervė“ už geriausią kino dailininko darbą šiame filme buvo skirta a. a. Audriui Dumikui. (N-13)

PIRKTI BILIETĄ