Nukopijuota
September 24
10:00
-
16:00
Nemokamas muziejaus lankymas paskutinį rugsėjo sekmadienį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Paskutinį rugsėjo sekmadienį kviečiame apsilankyti muziejuje!

Jūsų laukia šios PARODOS:

Paroda „KLAJOJANČIOS ŽVAIGŽDĖS. Žydų teatras Lietuvoje 1907–1943 m.  “

Pirmą kartą bus pristatytas vientisas žydų teatro Lietuvoje pasakojimas, parodantis ne tik ikonografinius eksponatus, bet per įvairių eksponatų visumą leidžiantis pažvelgti giliau į žydų teatro istoriją ir kultūrą, atskleisti jo tarptautiškumą. Parodoje eksponuojama virš 150 unikalių eksponatų: lietuvių ir jidiš kalbomis leistos spektaklių afišos ir programos, nuotraukos, dokumentai, ypač svarbūs Vilniaus geto archyvo eksponatai. Kuriant lankytojų potyrius, parodoje pasitelkti įvairūs eksponavimo būdai ir technologijos, šviesos, garso ir vaizdo instaliacijos.

Parodos eksponavimo metu Įvairaus amžiaus vaikams, moksleiviams,  šeimoms bus rengiamos edukacinės programos suteikiančios galimybę ne tik pramogauti, bet ir pažinti jidiš kultūrą

Paroda „VILNIUS KINE“

Prisijungdamas prie Vilniaus 700-tųjų jubiliejaus minėjimo, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus surengė kino parodą „Vilnius kine“.

Parodos „Vilnius kine“ rengėjų pagrindinis siekis – parodyti Vilnių kaip kino herojų, laiko liudytoją. Buvo peržiūrėta gausybė filmuotos medžiagos – skirtingų metų kino kronikos, dokumentiniai, vaidybiniai filmai ir atrinkti fragmentai, kuriuose matomos įvairiausios Vilniaus vietos – nebeišlikęs arba gerai atpažįstamas architektūrinis paveldas, senamiesčio kiemai, kurių dauguma dabar tapo uždari, skirtingai atrodantys Gedimino, Trijų kryžių kalnai, nauji miesto rajonai, kurie mėgstami jaunosios kartos kino kūrėjų.

Paroda „KINO TEATRAS – SLĖPTUVĖ NUO GYVENIMO“ (1939–1944)

Jūriniame konteineryje įrengtoje parodoje norėta parodyti, kad ir laisvoje Lietuvoje, ir istorinių pervartų laiku kino teatrai dirbo, o kinas žmonėms buvo galimybė pabėgti į kitą – iliuzinę tikrovę, suteikusią progą bent trumpam pamiršti dramatiškus išgyvenimus.

 

Primename, jog rugsėjo 24 dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, muziejaus lankymas nemokamas.

Muziejaus darbo laikas 10.00 iki 16.00 val.