Nukopijuota
May 13
18:00
-
19:00
Paskaita „Lietuvos muzikinio undergroundo pėdsakais: nuo ištakų iki XX a. pabaigos“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Paskaitoje pristatomi Lietuvos alternatyviosios jaunimo kultūros epizodai, sovietmečiu skatinę kultūros laisvėjimo procesus, o visa savo įvairove atsiskleidę kartu su nepriklausoma Lietuva (po 1990 m.).

Alternatyviosios kultūros vertybinius pagrindus jaunimas sukūrė 7-ojo XX a. dešimtmečio antroje pusėje sekdamas Vakarų roko muzikos ir hipių subkultūros idėjomis. Nauji muzikos ritmai, asmens laisvės, taikos ir meilės vertybės rado atgarsį tarp Lietuvos jaunimo ir griovė sovietinių ideologų propaguotą tarybinio jaunuolio pasaulėžiūrą. To meto jaunimui žinomos legendinės bigbyto grupės „Gintarėliai“, „Kertukai“, „Raganiai“, „Bitės“ ir daugelis kitų.  Sparčiai kylanti bigbyto muzikinių grupių banga sovietinių ideologų buvo sustabdyta po Romo Kalantos susideginimo Kauno muzikinio teatro sodelyje 1972-ųjų pavasarį. Netrukus Lietuvą pasiekė nauji roko muzikos ir kultūros stiliai, tačiau jaunimo iniciatyvos (ypač to meto Kaune) buvo atidžiai prižiūrimos.

Pranešėja Dr. Doc. Egidija Ramanauskaitė-Kiškina

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus gegužės – birželio mėnesiais rengia susitikimų ir paskaitų ciklą, skirtą pokalbiams apie 1960-1990 metų muziką Lietuvoje, kurie atskleis, kaip džiazas, hipiai, bigbytas, rokas, pankrokas prisidėjo kovoje už Lietuvos laisvę.

Renginys nemokamas