Nukopijuota
October 1
12:00
-
15:00
Tarptautinė muzikos diena muziejuje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Spalio 1 d. –  Tarptautinę muzikos dieną –  kviečiame į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų išgirsti apie elektroninės muzikos pradininkę Clarą Rockmore ir unikalaus skambesio instrumentą tereminą, nuo kurio šiandien skaičiuojame šiuolaikinės muzikos istoriją.

Šiuo metu elektroninė muzika išgyvena savo aukso amžių – jaunimas klausosi šios muzikos festivaliuose, šėlsta klubuose, bet retas žino, kad pirmoji pasaulyje elektroninės muzikos atlikėja Clara Rockmore gimė Vilniuje, litvakų šeimoje. Neeilinių gabumų mergaitė, būdama 4 – erių, buvo priimta į Sankt Peterburgo konservatoriją, smuiko klasę, ir iki šiol tebėra jauniausia mokinė, kada nors priimta į šią mokymo įstaigą. Vis dėlto smuikininke tapti Clarai sutrukdė sveikatos problemos, tačiau pasauline žvaigžde ją pavertė iki tol neregėtas teremino instrumentas – prietaisas, skleidžiantis garsus, kuomet atlikėjas ore varijuoja elektromagnetiniais laukais. Menininkė  Lina Šlipavičiūtė ant muziejaus vidinės sienos sukūrė neoforeską, įamžinančią neeilinę muzikantę su šiuo instrumentu.

Renginiai:

12.00 – 12.40 val. pažintis su Claros Rockmore gyvenimu ir kūryba, pasakojimas apie tereminą – šiuolaikinių elektroninės muzikos instrumentų protėvį.

12.40 – 15.00 val. dirbtuvės „Purškiam“, kurių metu turėsite galimybę purškiamų dažų pagalba sukurti Claros Rockmore portretą.

Įėjimas į renginį su muziejaus bilietu.

Suaugusiems €3.00, šeimos bilietas €3.00, moksleiviams, studentams ir pensininkams €1.00

Registracija: https://bit.ly/3eGoz50