Nukopijuota
September 20
18:00
-
20:00
Ukrainiečių režisieriaus Oleksandro Dirdovskio filmų ir videoinstaliacijų vakaras „Dar viena akimirka“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje ukrainiečių režisierius Oleksandras Dirdovskis pristatys savo kūrybinį vakarą „Dar viena akimirka“. Pirmoje dalyje pamatysime trumpametražius filmus ir videoinstaliacijas iš ciklo „Dangaus ir žemės akmenys“, skirto Lietuvos menininko akmentašio, Orvidų akmens muziejaus įkūrėjo, pranciškonų vienuolio Viliaus Orvido 70-ties metų gimimo ir 30-ties metų mirties metinėms. Autorius jau 30 metų domisi Viliaus Orvydo kūryba ir apie jį sukūrė 4 filmus ir 9 videoinstaliacijas Lietuvoje ir Ukrainoje.

Antrojoje dalyje pamatysime trumpametražius filmus iš ciklo „Palaimintos salos“, skirto ukrainiečių menininkų autsaiderių Polinos Raiko, Fedoro Tripuljos Tetianič, Genadijaus Podvoiskio, Bogdano Gorbalio kūrybai. Oleksandras Dirdovskis taip pristato savo herojus: „Žmonės, apie kuriuos pasakoju filmų cikle „Palaimingos salos“ tai ne paprasti žmonės, jie – „kitokie“. Juos vienija bendras likimas, neįprastas žvilgsnis į save ir aplinkinius. Jie nemoka būti brutaliais ir prisitaikyti dėl naudos.  Šie žmonės, vieni iš nedaugelio, kurie prieštarauja žmogiškos sąmonės unifikacijai, jiems žinoma tikroji laimės ir laisvės, sielvarto ir kančios, vilties ir kūrybos džiaugsmo kaina visose aplinkybėse.

I dalis: Trumpametražių filmų ir videoinstaliacijų ciklas „Dangaus ir žemės akmenys“, skirtas skulptoriaus, vienuolio Viliaus Orvydo 70-ties metų gimimo ir 30-ties metų mirties metinėms

„Vilius Gabrielius. VII sąsiuvinys“ (1992, 25 min.). Filmas pelnė Grand Prix tarptautiniame nepriklausomo kino festivalyje Kijeve, Grand Prix tarptautiniame Internews centre Kijeve, Bronzos medalį tarptautiniame kino festivalyje „Unica“ Burže, Prancūzijoje (1995).

„Aliuzija“ (2006, 20 min.). Filmas sukurtas M.K. Čiurlionio tapybos ir Viliaus Orvido skulptūrų motyvais. Muzika Mindaugo Urbaičio. Filmas pelnė specialų prizą už originalų vaizdo ir muzikos derinį tarptautiniame festivalyje „Kino kronika“ Kijeve (2008)

„Ars.Arma.Requiem“ (2011, 7 min.)

II dalis: Trumpametražių filmų ciklas „Palaimintos salos“, skirtas ukrainiečių autsaiderių Polinos Raiko, Fedoro Tripulja Tetianič, Genadijaus Podvoiskio, Bogdano Gorbalio kūrybai.

„Fedoras Tripulja Tetianič“ (2007, 14 min.)

„Teritorija. 98-08. Genadijus Podvoiskis“ (2008, 20 min.)

„Tarpukalnės“ (2007, 6 min.)

„Postludium“ (2016, 8 min.)

Renginys nemokamas