Kino spėlionė 3 x 10. Pirma dalis

Kino spėlionė 3 x 10. Pirma dalis

3 savaitės po 10 klausimų iš lietuviško kino istorijos

Džiugina, kad vis daugiau žmonių atsigręžia į Lietuvos kino istoriją, – randa iki šiol nepastebėtų mažų ir didelių meno šedevrų, o gal, pirmąkart pamatę Lietuvos kino studijoje sukurtą vaidybinį filmą, nustemba, suglumsta ir… tampa lietuviško kino fanais, neria į svaiginančias kino kūrinių peržiūras.

Jau nemažai žmonių apsilankė muziejaus parodoje „33 žingsniai. 1957–1990 m. Lietuvos kino studijos vaidybiniai filmai“. Kai kas, tikime, susidomėjo šios parodos pristatymu mūsų tinklalapyje ar feisbuke.

Tęsdami pažintį su Lietuvos kino aukso fondo filmais ir jų kūrėjais siūlome žaidimą-spėlionę. Tai – 30 klausimų, suskirstytų į tris dalis: 1. Kino režisieriai; 2. Aktoriai, 3. Scenaristai, kino operatoriai, dailininkai, kompozitoriai.

Tris savaites (kiekvieną trečiadienį) pateiksime po 10 klausimų. Iš pradžių pirmą, po to – antrą, vėliau – trečią klausimų dalį. Atsakymams į kiekvieną klausimų dalį skiriame savaitę.

Atsakymų lauskime  elektroniniu paštu vadyba@ltmkm.lt

Teisingai atsakiusiems į visus trijų dalių klausimus iškeliaus muziejaus dovanos, – unikalių filmų kadrų ar epizodų iš filmavimo aikštelių nuotraukos su režisierių, aktorių, kino operatorių, dailininkų autografais.

Taigi pažadinkime atmintį: patikrinkime ir pagilinkime savo žinias iš Lietuvos kino istorijos!

 

Pirma dalis. Kino režisieriai

  1. Įvardykite kino režisierių, kuriam 2020 m. vasario 13 d. buvo įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
  2. Kas filmo „Skrydis per Atlantą“ režisierius?
  3. Garsus vaidybinio kino režisierius, nesimokęs kino režisūros, – į kiną atėjo po architektūros studijų Dailės institute?
  4. Kas režisavo filmą „Jausmai“, pripažintą geriausiu lietuvišku filmu?
  5. Kino režisierius, daugiausiai bendradarbiavęs su lietuvių prozininkais, sukūręs daugiausiai filmų, inspiruotų lietuvių autorių kūryba.
  6. Įvardykite režisierių, pastačiusį filmą apie prūsų sukilimo vadą Herkų Mantą.
  7. Kino režisierius, sukūręs populiarų lietuvių anekdotų personažą Kindziulį. Pokštai buvo spausdinami satyros ir humoro žurnale „Šluota“, išleisti trys anekdotų „Čia priėjo Kindziulis rinkiniai“.
  8. Kas filmų „Adomas nori būti žmogumi“, „Vienos dienos kronika“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Visa teisybė apie Kolumbą“, „Žvėris, kylantis iš jūros“ scenarijų autorius ir režisierius?
  9. Garsaus kino ir teatro aktoriaus sūnus, vaikystėje ir paauglystėje vaidinęs teatre ir kine, bet pasirinkęs kino režisieriaus studijas. Režisierius pastatė filmus „Mano mažytė žmona“, „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.
  10. Kino režisierius, sukūręs populiarius filmus jaunimui „Kai aš mažas buvau“ ir „Maža išpažintis“.