G. Mackevičiaus jubiliejus: dovanos spėlionės laimėtojams!

G. Mackevičiaus jubiliejus: dovanos spėlionės laimėtojams!

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus šių metų gegužės 18–20 d. planavo surengti tarptautinį renginį, skirtą pasaulyje pripažinto teatro novatoriaus Giedrius Mackevičius (1945–2008), choreografo, režisieriaus, aktoriaus, scenaristo, pedagogo, 75-mečiui. Planus sujaukė pasaulinė pandemija. Tačiau net tokiais sudėtingais, nepatogiais bendravimui ir šventėms laikais, muziejus kartu su savo ištikimais bičiuliais rado būdą prisiminti ir pagerbti garsųjį teatralą.
Spausdinome ištraukas iš muziejaus parengtos ir išleistos monografijos „Giedrius Mackevičius (1945–2008) ir jo Teatras“, pateikėme pluoštą klausimų apie G. Mackevičių ir jo kūrybą.
Gegužės 18-ąją, G. Mackevičiaus gimimo dieną, įvertinome atsakymus į spėlionės klausimus. Džiaugiamės, kad konkurse dalyvavo nemažai žmonių, ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų šalies miestų. Net devyni dalyviai teisingai atsakė į visus klausimus.
Sveikiname konkurso nugalėtojus!!! Pasibaigus karantino apribojimams visiems, atsiuntusiems teisingus atsakymus, padovanosime muziejaus knygą, skirtą G. Mackevičiaus gyvenimui ir kūrybai.
Spėlionės rezultatai parodė, kad Giedrius Mackevičius, ilgai gyvenęs ir kūręs užsienyje, žinomas ir Lietuvoje; čia svarbus G. Mackevičiaus kūrybos palikimas, vertinamas amžininkų, įkvepiantis jaunimą.