„Frederico Fellini Kazanova“

„Frederico Fellini Kazanova“

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikiančioje tarptautinėje parodoje „Federico Fellini. Šimtmetis!“ italai – F. Fellini kolegos, bičiuliai, kūrybos tyrinėtojai – pristato daugiau kaip 160 unikalių eksponatų.
Tarp jų – 5 kostiumai (originalai) iš 1976 m. F. Fellini sukurto filmo „Fredecrio Fellini Kazanova“. Tai įspūdingi Danilo Donati, filmo dalininko ir kostiumų autoriaus, darbai, sulaukę didžiulio pripažinimo, įvertinti prestižniais apdovanojimais. Dailininkui skirtas „Oskaras“ ir BAFTA premija už kostiumų dizainą; net du „Sidabro juostos“ apdovanojimai: ir už filmo scenografiją, ir kostiumus.
F. Filmas „Fedeco Fellini Kazanova“, sukurtas pagal Giacomo Girolamo Casanovos (1725–1798) „Dienoraščius“ pasakoja apie visoje Europoje garsėjusio Rokoko epochos avantiūristo, moterų suvedžiotojo ir paleistuvio, nuotykius. Pagrindinį Kazanovos vaidmenį meistriškai atliko Kanados aktorius Donald Sutherland.
Apie filmo „Fedeco Fellini Kazanova“ vizualųjį įspūdį, aktoriaus įtaigą byloja ir parodoje „Federico Fellini. Šimtmetis!“ rodomi filmo kadrai, įamžinę išskirtinę juostą F. Fellini kūrybinėje biografijoje.