Paskutinis Federico Fellini filmas

Paskutinis Federico Fellini filmas

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje iki rugsėjo 20 d., sekmadienio 16 val., veiks tarptautinė paroda „Federico Fellini. Šimtmetis!“, dovanojanti išskirtinį susitikimą su kino genijumi.

1990-asiais Federico Fellini (1920–1993) sukūrė vaidybinį filmą „Mėnulio balsas“, paremtą Ermanno Cavazzoni romano „Lunatikų poema“ motyvais. Kino pasakojimas apie naktinėtoją, keistuolį Ivą (įsimintinas akt. Roberto Benigni vaidmuo), gyvenantį tarp fantazijos ir realybės, sulaukė didelės sėkmės. Filmas žinomas kaip paskutinis F. Fellini darbas kine.
Tačiau šią akivaizdžią tiesą galima ir paneigti. Mat 1992 m. F. Fellini kartu su bičiuliais bendraminčiais dailininku Milo Manara ir komiksų mėnraščio „Il Grifo“ vadovu Vincenzo Mollica išleido komiksą „G. Mastornos, praminto Fernetu, kelionė“, – taip įgyvendino dar 1965-aisiais parašytą kino scenarįjų apie susitaikymą su savimi ir mirtį.

F. Fellini kūrybinėje biografijoje yra dar vienas kino scenarijus, realizuotas piešiniais. Tai 1986-aisiais dienraštyje „Il Corriere della Sera“ publikuotas komiksas „Kelionė į Tulumą“, pasakojantis apie senovės actekų civilizaciją, legendas ir magiją.

Parodos „Federico Fellini. Šimtmetis!“ ekspozicijoje – filmo „Mėnulio balsas“ plakatas, komikso „G. Mastornos, praminto Fernetu, kelionė“ maketo pavyzdžiai, knyga „Kelionė į Tulumą“, išversta į lietuvių kalbą, daugybė kitų žinomų ir mažiau žinomų kino režisieriaus darbų.