Šeimoms

Pradžia / Edukacija / Šeimoms

RASOS- KUPOLĖS (JONINĖS) Rasos šventė, dabar visų vadinama Joninėmis – tai gražiausa vasaros šventė, kuomet Saulė esti aukščiausiame savo taške ir nušviečia tamsiausias žemės kerteles. Gamta kupa ir klesti, pilna gyvybės ir skaidrumo. Šio laikotarpio papročiai ir dainos – ypatingos, pilnos burtų ir užkalbėjimų. Jų reikia išmokti, kad gyvenimas būtų kupinas šviesos, skalsos, sveikatos, dvasinės pilnatvės. Pasinerti į vidurvasario šventės apeiginę muziką jums padės folkloro kolektyvas „Vilniaus dzūkuliai“, kai atvyksite į šeimų popietę Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje 2020 m. birželio 20 d. 12 val.

Trukmė: 1 val., kaina – 3 eurai šeimai. Vadovė: Daiva Steponavčienė- Rugiaveidė Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p. edukacija@ltmkm.lt

Miriorama – tai piešinys, komponuojamas ilgoje popieriaus ar drobės juostoje ir rodomas, įstačius piešinio ritinį tarp dviejų ašių mirioramos rėmuose. Sukant ašies rankenėlę, vaizdai slenka ir keičiasi, o animatorius juos komentuoja, sukurdamas rišlų pasakojimą. Senovėje į mirioramų reginius žiūrovai patekdavo nusipirkę bilietus, kaip ir šiandien, eidami į kino teatrus. Kviečiame šeimas persikelti į tuos laikus, kai nebuvo kino filmų ar televizijos ekranų ir kurti savo pieštinį filmą pagal skaitomą pasaką – mirioramą! Dirbtuvių metu sužinosite mirioramos atsiradimo istoriją. Ant popieriaus juostos galėsite sukurti savo pasaką, istoriją. Pabūsite režisieriais, dailininkais, pasakotojais ar filmo demonstruotojais. Žiūrėsite savo sukurtąsias pasakas per mirioramos dėžę, klausysitės pasakotojų sekamų istorijų ir persikelsite į fantastiškai įdomų mirioramų pasaulį.

Trukmė: 1 val., kaina – 3 eurai šeimai Vadovė: Daiva Krutulienė Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p. edukacija@ltmkm.lt

Užsiėmimas rekomenduojamas 6–10 metų vaikams.

Jei mėgstate vaidinti ir patinka lėlių teatras, kviečiame savo gimimo dieną švęsti mūsų muziejuje. Vaikai pamatys įvairių teatro lėlių, valdomų skirtingais būdais (marionečių, lazdinių, rankinių lėlių), pagamintų iš keisčiausių medžiagų, galės pabendrauti su skrynioje gyvenančia – pačia tikriausia ragana! Pasekus pasaką, kiekvienas dalyvis galės pasirinkti norimą pasakos personažą ir po repeticijos suvaidinti lėlių vaidinime. Tėveliai ir kiti svečiai bus žiūrovai. Po to vyks orientacinis žaidimas muziejaus ekspozicijų salėse ir paslaptinguose požemiuose – brr… Pabaigoje laukia siurprizas!

Kaina sutartinė, informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt