Šeimoms

Pradžia / Edukacija / Šeimoms

Edukacinė popietė šeimoms „Protų kovos teatre, operoje ir kine“ skirta žinioms apie Lietuvos teatrą, muziką, kiną lavinti. Popietę sudaro dvi dalys: ekskursija po muziejų ir protų kovos žaidimas, kurio metu galėsite pasitikrinti jau turimas žinias ir praturtėti naujomis. Bus ir kūrybinių užduočių – šeimos galės parodyti savo vaidybinius gebėjimus. Popietėje turėtų dalyvauti šešios šeimos iki šešių kovingo proto asmenų. Galima atsivesti pusbrolių ir pusseserių. Mažiesiems „protuoliams“ rasime kampelį žaidimams.

Trukmė: 1,5 val., kaina – šeimos bilietas 3 eurai.

Vadovas: Donatas Jokūbaitis.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt

Ar žinote, kas yra ūbikas, daudytė, terkšlė ar kleketas? Apsilankę programoje ‚„Visus gyvūnėlius sunku apsakyti“: pažinkime tradicinius lietuvių liaudies muzikos instrumentus“‘, galėsite išbandyti šiuos ir kitus muzikos instrumentus, sužinosite, kam jie buvo skirti. Praktinio užsiėmimo metu sukursime lietuvių liaudies dainos „Siuntė senis ožką“ vokalinę-instrumentinę versiją. O pabaigoje galėsime išklausyti ir įvertinti jos garso įrašą.

Trukmė: 1 val., kaina – šeimos bilietas 3 eurai.

Vadovė: Vilma Vilūnaitė.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt

Senojoje lietuvių tradicijoje gruodis – saulėgrįžos laukimo, pasirengimo žiemos šventėms, kartu ir poilsio nuo sunkių rudens darbų metas. Dabar jį vadiname adventu. „Adventus“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „atėjimas, pradžia“. Tai prieškalėdinio susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant didžiojo lūžio – į šviesą, į viltį. Ilgais žiemos vakarais žmonės, susirinkę bendrai ką nors dirbti, dainuodavo, taip pat žaidė, šoko ratelius, burdavo. Dainos, giesmės, burtai, žaidimai, ritualai – visa tai prisiminsime edukaciniame renginyje.

Trukmė: 1,5 val., kaina – šeimos bilietas 3 eurai.

Vadovės: Janina Armonaitė ir Daiva Krutulienė.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt

Užsiėmimas rekomenduojamas 6–10 metų vaikams.

Jei mėgstate vaidinti ir patinka lėlių teatras, kviečiame savo gimimo dieną švęsti mūsų muziejuje. Vaikai pamatys įvairių teatro lėlių, valdomų skirtingais būdais (marionečių, lazdinių, rankinių lėlių), pagamintų iš keisčiausių medžiagų, galės pabendrauti su skrynioje gyvenančia – pačia tikriausia ragana! Pasekus pasaką, kiekvienas dalyvis galės pasirinkti norimą pasakos personažą ir po repeticijos suvaidinti lėlių vaidinime. Tėveliai ir kiti svečiai bus žiūrovai. Po to vyks orientacinis žaidimas muziejaus ekspozicijų salėse ir paslaptinguose požemiuose – brr… Pabaigoje laukia siurprizas!

Kaina sutartinė, informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt