Suaugusiems

Pradžia / Edukacija / Suaugusiems

XIX amžiuje vadinamasis salonas, t.y. žmonių susitikimas charizmatiško šeimininko namuose, buvo skirtas žinioms pasidalyti, svečių skoniui lavinti ir linksmintis. Nors salonuose viešpatavo literatūros, muzikos ir šokio menai, bet nebuvo reikalaujama, kad jų lankytojai šiuos menus išmanytų. Edukaciniame renginyje-užsiėmime dalyviai galės pasijusti XIX amžiaus salono dalimi: jie turės perprasti elegantiško. susipažinimo, sveikinimosi, bendravimo XIX amžiuje būdus, kurti poeziją, žaisti saloninius žaidimus, išmokti vieną populiariausių to meto šokių − polonezą. Pabaigoje bus skaitoma linksma, visų renginio dalyvių kartu sukurta poema.

Trukmė: 1 val., kaina – 3 eurai žmogui

Vadovė: Jūratė Širvytė-Rukštelė.

Pianinu šokiams akomponuos Karina Valentinavičienė.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt

Teminė ekskursija „Muziejus išeina į kiną“ – tarsi kvietimas pamatyti tai, ko muziejuje sutalpinti neįmanoma, o paveiksliukuose žiūrėti neįdomu. Todėl muziejus kviečia aplankyti vietas, kuriose veikė pirmieji, seniausi, o gal dar ir atsiminimuose gyvi Vilniaus kino teatrai. Renginys sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoji – tai ekskursija po senąsias Vilniaus kino teatrų vietas. Antroje dalyje, kuri vyks Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, ne tik žiūrėsite kino filmą, bet ir liesite rankomis eksponatus. Sakote: „Taip negalima“? – Kas nenorės, galės jų nečiupinėti, bet senoji kino kūrimo technika bus demonstruojama.

Trukmė: 1.5 val., kaina – gidas 9 eurai, bilietas žmogui 3 eurai

Vadovas: Donatas Jokūbaitis.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt

Šiandien sunku būtų įsivaizduoti mus supantį pasaulį be kompiuterių. Lygiai taip pat nelengvai suvoktume XIX a. gyvenimą be muzikos ir jos įamžinimo įvairiose muzikinėse dėžutėse. Pirmieji mechaniniai muzikos instrumentai, arba muzikiniai automatai, buvo pagaminti Šveicarijoje. Jie išpopuliarėjo XVIII–XIX amžiuje. Įvairūs mechaniniai instrumentai – tai lyg maži ano meto kompiuteriai, tarsi pirmosios kregždės, pirmieji bandymai užprogramuoti ir atkurti muzikos garsą. Talentingų konstruktorių, programuotojų, kompozitorių, muzikantų dėka šiandien mes džiaugiamės šiais mechaniniais muzikos šedevrais, kurie nepalieka abejingo nei jauno, nei seno.

Trukmė: 1–1,5 val., kaina – gidas 9 eurai, bilietas žmogui 3 eurai

Vadovas: Paulius Steponavičius.

Informacija ir registracija: tel. +370 6 167 1133, +370 5 231 2724 el. p.  edukacija@ltmkm.lt