Paroda „Auksinis Lietuvos teatro, muzikos ir kino 30-metis“

Paroda „Auksinis Lietuvos teatro, muzikos ir kino 30-metis“

2020 m. lapkričio 12 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta paroda „Auksinis Lietuvos teatro, muzikos ir kino 30-metis“. Vienas pagrindinių parodos tikslų – naudojant inovatyvias eksponavimo formas ir šiuolaikines interaktyvias priemones pristatyti iškiliausius šalies menininkus, per Nepriklausomybės dešimtmečius suformavusius unikalią ir dinamišką Lietuvos kultūrinę tapatybę.

Per pastarąjį trisdešimtmetį mūsų šalies dramos, operos, muzikos, kino, šokio kūrėjai įsitvirtino tarptautiniuose kultūros ir meno kontekstuose, buvo pastebėti ir įvertinti reikšmingiausių tarptautinių konkursų, festivalių apdovanojimais, suformavo profesionalų meninį lauką, įtvirtinantį Lietuvos kultūros savitumą. Parodoje pristatomi prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai, kuriuos Lietuvai pelnė teatro režisieriai Oskaras Koršunovas, Eimuntas Nekrošius, Rimas Tuminas, Jonas Vaitkus, kino režisieriai Arūnas Matelis, Algimantas Puipa, Audrius Stonys, aktoriai Vladas Bagdonas, Juozas Budraitis, pianistas Petras Geniušas, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, operos solistės Asmik Grigorian, Sigutė Stonytė, Violeta Urmana, baleto solistės Jurgita Dronina, Rūta Jezerskytė, Eglė Špokaitė, šiuolaikinio šokio kūrėja Loreta Juodkaitė, teatro dailininkai Jonas Arčikauskas, Adomas Jacovskis, Jūratė Paulėkaitė, Julija Skuratova, dramaturgė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Bardžiukaitė, choras „Jauna Muzika“.

„Parodos išskirtinumą ir aktualumą išryškina ne tik ekspozicijoje naudojami apdovanojiimai, bet ir apie trisdešimt unikalių vaizduojamosios dailės ir muzikos kūrinių. Tai filmai, spektaklių įrašai, dokumentikos siužetai iš įvairių Lietuvos atminties institucijų ir privačių kolekcijų,“ – sako muziejaus direktorė Nideta Jarockienė.

Parodoje pristatomi eskponatai iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondų, LRT, Mo muziejaus, Teatro Meno Forto, teatro „Lėlė“ ir menininkų asmeninių archyvų medžiaga.