Vitalijaus Mazūro plakatai lėlių teatrui

Vitalijaus Mazūro plakatai lėlių teatrui

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus savo erdvėse pristato Vitalijaus Mazūro kūrybą. Jau veikiančią jo teatrinių darbų parodą „Vanduo ir žemė“ nuosekliai praplečia ir papildo nauja ekspozicija, pristatanti dar vieną dailininko kūrybos segmentą – plakatus.

Teatro plakatų leidybos pradžią „Lietuvos plakato istorijos“ autorius Juozas Galkus (V., VDA, 2015) sieja su XX a. septinto dešimtmečio „atšilimo“ laikotarpiu, kai susilpnėjusi cenzūra leido laisviau reikštis dailininkų fantazijai ir meninei ekspresijai.

Tuo metu kūrybinį kelią pradėjęs žymiausias mūsų lėlininkas, dailininkas ir režisierius Vitalijus Mazūras, paliko  ryškų pėdsaką ir plakato mene. Pasak J.Galkaus, „jis pastatė daugybę spektaklių, kuriuos visuomet pristatydavo savo sukurtais, ypač įsimenamais plakatais“.

Mazūro plakatų kolekcija demonstruoja dailininko naudotų išraiškos priemonių įvairovę. Ją sudaro piešiniai, nuotraukos, praėjusių epochų meno kūrinių citatos, daiktų ir atributikos koliažai, aplikacijos, surežisuotos fotografijos ir kt.

Parodoje taip pat eksponuojama V. Mazūro sukurta Vilniaus teatro „Lėlė“ emblema (raitelis), kuri jau daugiau kaip keturis dešimtmečius yra šio teatro ženklas. Vieniems ši emblema primena VYTĮ, kitiems – Šv. JURGĮ…

Visi į parodą atėję lankytojai turės galimybę pasigaminti iš popieriaus šios emblemos arkliuką (ypač tai patiks vaikams:), o suvenyrinį V. Mazūro plakato atspaudą pasiimti prisiminimui.