Nukopijuota
June 10
21:00
-
22:00
„Laisvas kinas 1990–2020“: filmų programa/ Troleibusų miestas + Lengvai ir saldžiai Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje

Troleibusų miestas (2002) 28 min.

Režisierė Giedrė Beinoriūtė

Tai dokumentinis filmas ne tik apie Vilniaus visuomeninio transporto kontrolierius ir zuikius, bet ir apie mūsų pačių kasdienybę, neišsipildžiusias svajones ir norą gyventi geriau.
Tai kino režisūros specialybės studentės G. Beinoriūtės magistro darbas, kurio darbinis pavadinimas „Zuikių medžioklė“, 2003 m. buvo apdovanotas festivalio „III International Audiovisual Festival Baku“ (Azerbaidžanas) prizu. (N-13)

 

Lengvai ir saldžiai (2003) 23 min.

Režisierius Ignas Miškinis

Vaidina Egidijus Bakas, Valdas Misevičius, Ramūnas Cicėnas, Edita Užaitė, Donatas Vaišnoras

Režisūros studento I. Miškinio trumpametražio filmo „Lengvai ir saldžiai“ premjera pilnoje tūkstančio vietų „Lietuvos“ kino teatro salėje, buvo savotiškas kino sprogimas.

„Aišku, prisidėjo ir tai, kad filmo muzika buvo G&G Sindikato. Eilė nusidreikė nuo kasų iki gatvės.

Po tokios sėkmės su „Lietuvos“ kino teatro direktore sutarėme, kad filmas bus įtrauktas į repertuarą. Trumpametražiam filmui pritaikėme pilno bilieto kainą, bet – dviems žmonėms. „Lengvai ir saldžiai“ tapo pasimatymų filmu. Žmonės važiavo ir iš kitų miestų. Repertuare jis sukosi 5 mėnesius“, – prisiminimais pasidalino prodiuserė Ieva Norvilienė.

Tuo metu žiūrovams buvo netikėta žiūrėti istoriją apie paprastus gatvės bičus, kurie kalba nerinkdami žodžių. Jie, kaip ir visi, norėjo būti kieti. Jie norėjo išlikti, mylėti, turėti, pasiekti. (N-13)

PIRKTI BILIETĄ