Nukopijuota
Sovietmečio teatras Lietuvoje: cenzūra ir kūrėjo laisvė (KP*)
2021-10-26

 

 

 

 

 

 

Užsiėmimo forma: edukatoriaus pasakojimas, trumpi video filmukai, spektaklio ištrauka, vaizdinė spektaklių medžiaga, kūrybinė užduotis.

Teatras ir cenzūra – neatskiriama pora, nuo pat pirmojo mums žinomo spektaklio vakarų teatro istorijoje. Įvairiomis, tiek agresyviomis, tiek subtiliomis formomis besireiškianti cenzūra ypatingu reiškiniu Lietuvos teatro istorijoje tapo sovietinės reokupacijos dešimtmečiais. Užsiėmimo metu kalbėsime apie cenzūros tipus, sovietinės kontrolės mechanizmus, cenzūros apraiškas ir jos įtaką lietuviškojo teatro raidai. Atidžiau susipažinsime su legendinio režisieriaus Jono Jurašo kūryba Kauno dramos teatre, 7 – 8 dešimtmečiais garsėjusia visoje SSRS. Liudininkų prisiminimai apie to meto atmosferą teatruose, legendinio spektaklio ištrauka, bei kūrybinė užduotis atskleidžia šiandien turimą kūrybos ir žodžio laisvę kaip trapų fenomeną, iš tiesų nuolat kovojantį už savo teisę būti.

Vadovė: Eglė Špokaitė-Dapšienė
Informacija ir registracija pirmadieniais-penktadieniais nuo 9 iki 17 val.: tel. +370 616 711 33 arba el. paštu edukacija.ltmkm@gmail.com

*Ši edukacija yra įtraukta į kultūros paso renginių rinkinį.

Susidomėjote? Atsiųskite užklausą

    Jūsų žinutė buvo išsiųsta