Nukopijuota
Rimgaudo Karvelio fotografijų paroda
  • Nuo 2021-11-15
  • Iki 2022-01-07
  • Lietuvos teatro sąjunga

Lapkričio 15 d. 18.00 val. kviečiame į Rimgaudo Karvelio fotografijų parodos atidarymą. Renginyje dalyvaus parodos kuratorė, aktorė, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus teatro skyriaus muziejininkė Regina Kazlauskaitė, aktoriai Kristina Andrejauskaitė, Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis, R. Karvelio amžininkai, draugai, kolegos. Parodoje bus eksponuojamos R. Karvelio fotografijos iš Jaunimo teatro pirmojo dešimtmečio kūrybinio gyvenimo, demonstruojama filmuota medžiaga.
„Kaip vaidmenį kuri, taip ir fotografiją- yra pasakęs aktorius R. Karvelis.- Labai gerai fotografuot, kai žmogų gerai pažįsti. Pats dirbdamas Jaunimo teatre – fotografuoju tai, ką tikrai gerai pažįstu…“
Rimgaudas Antanas Karvelis (1933 – 2019) – garsus Lietuvos teatro ir kino aktorius. 1957 m. baigęs LSSR konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytojų Reginos Senkutės ir Juozo Gustaičio klases, 1956–1963 m. dirbo Kapsuko (dabar Marijampolė), 1963–1965 m. Klaipėdos dramos, nuo 1965 m. Jaunimo teatro Vilniuje aktoriumi. 1976–1982 m. Vilniaus inžineriniame statybos institute vadovavo meninei agitacinei liaudies brigadai „Šiupinys“. Sukūrė charakterinių, daugiausia komedinių vaidmenų teatre, kino ir televizijos filmuose. Iki paskutinių gyvenimo dienų bendravo ir bendradarbiavo su įvairiomis kūrybinėmis organizacijomis. 1978 m. jam buvo suteiktas LTSR nusipelniusio artisto vardas, 2012 m. už viso gyvenimo nuopelnus suteiktas Auksinis scenos kryžius.
Savo gausiame kūrybiniame palikime aktorius paliko ir didelį teatro fotometraštį, daug meninės fotografijos bandymų- pats fotografavimą vadino savo antrąja profesija. Didelis aktoriaus ir fotografo palikimas yra saugomas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.