Nukopijuota
Ateities Paviljonai. Scenografijos programos baigiamųjų darbų paroda
  • Nuo 2023-06-16
  • Iki 2023-07-31
  • Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje
Susipažinkite su jaunųjų menininkų karta!
Vilniaus dailės akademija kviečia į pirmąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami baigiamieji darbai. Scenografijos programos diplomantai eksponuojasi Lietuvos teatro, muzikos ir kino, „Arka“ galerijos ir Menų spaustuvės erdvėse!
Muziejuje eksponuojami darbai:
𝐁𝐀
𝐀𝐫𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐬 Č𝐢𝐚𝐩𝐚𝐬
Kurdamas baigiamąjį darbą remiuosi T. Mano romanu ,,Užburtas kalnas“. Didžioji dalis romano veiksmo vyksta sanatorijoje, todėl ir pasirinkau kurti šį scenovaizdį. Romanas yra melancholiškas, niūrokas, lėtas. Tai atsispindi ir mano scenografijoje, kuri nėra iššaukianti, ji šviesi nors tuo pačiu ir niūroka.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
𝐆𝐚𝐛𝐢𝐣𝐚 𝐊𝐨𝐧𝐝𝐫𝐚𝐭𝐚𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇
Kūrybinį darba sudaro laboratorijos maketas, bei realaus dydžio laboratorijoje užaugintų plaučių rekvizitas – instaliacija. Scenografija vaizduoja distopinį pasaulį netolimoje ateityje, kurioje dėl aplinkos taršos be bioinžinerijos būdu patobulintų organų išgyventi neįmanoma. Vizualai įkvėpti mokslinės fantastikos bei film-noir kino, kiberpanko literatūros.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
𝐈𝐞𝐯𝐚 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇
Šis projektas – tai bandymas atkurti ir pažvelgti į XX a. 3 deš. Vilniaus kino teatrą vaiko/veikėjo akimis. Nuolat judrios akys klaidžioja tarp detalių – ryškių plakatų, paltų sagų, bilietų, aptrintų batų, garuojančios arbatos, išdilusių plytelių ritmo, kėdžių raudonio, pajuodusios lempos ir aktoriaus antakių lanko. Nurimsta. Kviečiu pasimėgauti detalėmis ir susipažinti su maža dalimi Vilniaus kino teatrų istorijos.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
𝐆𝐮𝐨𝐬𝐭𝐞̇ 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐣𝐚 𝐑𝐢𝐧𝐠𝐞𝐥𝐲𝐭𝐞̇
Šio darbo pagrindinis tikslas – įprasminti Kauno modernizmo architektūrą bei miesto kultūrą. Tai darau kurdama kino scenografijos dekoracijos projektą, remiantis Vytauto Sirijos Giros romano „Raudonmedžio rojus“ motyvais. Mano pasirinktas fragmentas – Anitos Raslerytės, turtingos Kauno inteligentų šeimos dukros, namai.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
𝐊𝐚𝐫𝐢𝐥𝐞̇ 𝐒𝐭𝐚𝐧𝐤𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇
Kurdama savo baigiamąjį darbą remiuosi J. Harris romanu „Šokoladas“. Koncentruojuosi į vietą, kurioje susikerta ir plėtojasi visų istorijos personažų likimai – šokolado parduotuvę. Vietą, kurioje šokoladas tampa tarpininku, dirgikliu, pretekstu užeiti, kalbėti, prisiminti, pasiduoti apžavams ar juos sklaidyti. Atsižvelgdama į XX a. pr. architektūrą, estetiką, madą kuriu vizualinę koncepciją šokoladinės interjerui, eksterjui ir pagrindinių personažų kostiumams.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Nuotraukoje:  Guostės Ringelytės scenovaizdžio maketas. Foto: Arvydas Gudas