Nukopijuota
Gruodis 17
17:00
-
18:00
Advento vakaras „Leliumai, anta dvaro…“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į jaukų Advento vakarą „Leliumai, anta dvaro…“, kuris vyks 2022 m. gruodžio 17 d. 17 val. Muziejaus koncertų salėje.

Klausysitės tradicinių ir išdailintų žiemos ciklo dainų, atliekamų kūrybinio folkloro ansamblio „Dainaviai“.

Adventas – susikaupimo, dvasios apvalymo metas, jis – tarsi sulėtėjęs laikas, suteikiantis galimybę apžvelgti praėjusių metų darbus ir nukreipti viltingą žvilgsnį į ateitį. Tai grįžimas į mitinį laiką, kuomet žmonės gyveno tarsi susilieję su gamta, ją gerbė ir tausojo, nuo jos priklausė ir todėl garbino aukomis ir dainomis. Advento dainose apstu gamtos ir žmogaus gyvenimo ir veiklos paralelių, jas lengva dainuoti kartu, nes jos turi pasikartojančius priedainius. Tose dainose atsispindi senieji tikėjimai, kad galima išvengti blogio, piktųjų dvasių, kurios kaip tik šiuo metu siautėja, jeigu pasiversi kuo nors kitu, neatpažįstamu. Tam, kad laimingai pasiektum Naujus metus, turi įveikti sunkias užduotis, įminti mįsles, pereiti stebuklingą Jievaro tiltą ir tuomet išvysi parbėgantį didžiulį pasakų elnią, ant kurio ragų žiba atgimusi Saulė.

Kūrybinio folkloro ansamblis „Dainaviai“ – naujas ankstesnio folkloro kolektyvo „Vilniaus dzūkuliai“ pavidalas. Kūrybiškumo pradus ansamblio nariams įžiebė vadovė Daiva Steponavičienė – post folkloro atlikėja Rugiaveidė.

Įėjimas su muziejaus bilietu