Nukopijuota
Balandis 23
18:00
-
19:00
Armėnų muzika nuo pirmo iki dvidešimt pirmo amžiaus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Progresyvaus armėnų folk jazz grupė „21st Century Quintet“ ir vokalistė Justina Arutiunian

„Armėnų muzika nuo pirmo iki dvidešimt pirmo amžiaus“

Programoje: originalios kompozicijos, armėnų senosios giesmės, Komitaso ir kitų kompozitorių dainos, jų aranžuotės.

21st Century Quintet – jaunuosius Lietuvos, Armėnijos ir Latvijos šalių muzikantus apjungianti progresyvaus armėnų folk džiazo grupė. Susibūrę 2019 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur surado vienas kitą ir tapo vienu kumščiu. Jų grojama muzika žodžiais neapibūdinama, nes yra žanrų įvairovės pintis ir rėmų sau nenustatanti muzika, kurią sudaro armėnų liaudies muzikos melodijos, ritmų įvairovė, egzotiška harmonija… Kolektyvas labai aktyviai rodosi didžiosiose Lietuvos džiazo festivalių scenose, tokiose kaip Vilnius Jazz, Kaunas Jazz, Vilnius Mama jazz, Klaipėdos Pilies džiazo festivalis, Elektrėnai Jazz and Blues festival, taip pat aktyviai koncertuoja įvairiose vietose kur tik yra laukiami… Muzikantai publiką pakeri nuoširdžiu, savitu ir kūrybišku skambesiu. Energija pulsuojančias kompozicijas grupės lyderis saksofonininkas Davit Avetisyan papildo armėnų liaudies muzikos motyvais. Ši jungtis dovanoja klausytojams ypatingą melodinę liniją, leidžiančią džiazo bangomis nuplaukti į egzotiškos, nepažintos kultūros pasaulį.

Justina Arutiunian – LMTA absolventė, vokalistė, kompozitorė, vargonininkė, dainuoja armėniškas giesmes ir dainas. Dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir muzikiniuose projektuose.

Justina Arutiunian ir džiazo muzikantai atliks originalias kompozicijas, egzotiškas, pusantro tūkstančio metų senumo armėniškas giesmes, Komitaso ir kitų kompozitorių dainas bei jų aranžuotes. Šių dienų mokslininkai sutaria, kad senosios Armėnijos giesmės galėjo turėti didžiulę įtaką ir vėlesnių laikų Grigališkojo choralo giedojimo tradicijai. Armėnų giesmės buvo užrašytos taip vadinama unikalia Khaz notacija ir remiasi aštuoniomis dermėmis. Kai kurios giesmės yra kildinamos net iš laikų, kai dar nebuvo krikščionybės. Kitos yra truputėlį „vėlesnės“, kaip šio koncerto programoje skambėsiantys Šv. Mesropo Maštoco, IV-V a. vyskupo, armėnų abėcėlės sukūrėjo, šarakanai (armėnų muzikinis žanras). Ši muzikinė tradicija Lietuvoje mažai žinoma.

Rėmėjas: Armėnijos Respublikos garbės konsulatas Lietuvoje

Bilieto kaina: 5 Eur