Nukopijuota
Birželis 2
18:00
-
19:30
Diskusija „Lietuvių animacija: praeitis ir dabartis“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje vyksta paroda „Gražina ir drakonas“, supažindinanti su animatorės Gražinos Brašiškytės kūryba. Nuo gegužės mėnesio ją papildo ciklo „Animacija kalba“ renginiai.

Birželio 2 d. 18 val. LTMKM salėje pirmą kartą įvyks diskusija istorine tema „Lietuvių animacija: praeitis ir dabartis“, kurioje įvairių kartų animacinių filmų kūrėjai, prodiuseriai, tyrėjai diskutuos apie pirmuosius lietuvių animacijos kūrėjus Vladislavą Starevičių, Gražiną Brašiškytę, animaciją po Nepriklausomybės paskelbimo. Bus svarstomi klausimai, kodėl Lietuvos kino studijoje animacija atsirado vėliau nei Latvijoje ir Estijoje, kodėl Lietuvos žiūrovams ji mažai žinoma, kodėl filmai nepasiekdavo kino teatrų ekranų, ar yra animacijos kūrimo tradicija, kokios tendencijos vyrauja dabartinėje Lietuvos animacijoje?

Diskusijoje dalyvaus animacijos dailininkai ir režisieriai – Valentas Aškinis, Ilja Bereznickas,
Skirmanta Jakaitė, Gediminas Šiaulys, Tomas Mitkus, Ignas Meilūnas, prodiuserė Agnė Adomėnė, menotyrininkė, parodos „Gražina ir drakonas“ viena iš kuratorių Aušra Endriukaitienė. Diskusiją moderuos kino kritikė Sonata Žalneravičiūtė.

Diskusijos metu vyks videoinstaliacija Lietuvos animacijos tema. Ją sukurs filmų režisierius, vienas pirmųjų Ukrainos videomenininkų Aleksandras Dirdovskis iš Ukrainos. Menininko kūryba jau pažįstama Lietuvos žiūrovams – jo filmai apie Vilių Orvidą, Mikalojų Konstantiną Čiurlionį buvo rodyti „Skalvijos“ kino centre, videodarbus neseniai galėjo matyti Antano Mončio namų-muziejaus bei Vinco Krėvės – Mickevičiaus buto muziejaus lankytojai.

įėjimas nemokamas

Šis renginys yra projekto ANIMACIJA KALBA dalis. Jo metu, gegužės–birželio mėnesiais,  vyks lietuviškų animacinių filmų peržiūros, susitikimai ir diskusijos su lietuvių animacijos kūrėjais, kūrybinės dirbtuvės, psichologo diskusijos su šeimomis ir mokiniais apie animacijos įtaką vaiko pasaulėžiūrai ir vertybes.