Nukopijuota
Gegužė 21
18:00
-
19:00
Prof. dr. Ramutės Rachlevičiūtės paskaita „Olga Dubeneckienė-Kalpokienė: tarp bohemos ir pareigos“ Muzeoteka

Olga Dubeneckienė-Kalpokienė (1885–1967) žymi ir spalvinga Lietuvos kultūros asmenybė: šokėja, baleto studijos įkūrėja ir pedagogė, dailininkė ir dviejų iškilių tarpukario menininkų žmona.

Praleidusi audringą jaunystę Sankt Peterburge, vaidinusi mažuose teatruose ir kabaretuose, po Spalio perversmo atsidūrė su Vladimiru Dubeneckiu Kaune. Sugebėjo daug ką nuslėpti, net savo gimimo datą 6 metais pavėlino, ir kitus dalykus, kurie žadina mūsų vaizduotę. Buvo viena spalvingiausių Kauno bohemos asmenybių ir puiki pedagogė.

Buitis, šeimyninės pareigos ją ne itin domino… Sukūrė ir paliko įdomių įsimintinų portretų, pavyzdžiui, Kipro Petrausko, ir scenografijos ir teatrokostiumų eskizų, apipavidalino spektaklių.

Šis renginys – šimtmetį mininčio muziejaus paskaitų ciklo „100 metų kultūros pasakojimų“ dalis ir parodos „Šokimai, rodymai, nudavimai…“ Lietuvos baletui – 100“ lydimasis renginys.

Paskaita nemokama. Vėluojantys ilgiau nei 15 min. į renginį neįleidžiami.