Nukopijuota
Kovas 7
18:00
-
19:30
Estų literatūros metai. M. Unto filmas „Rudens puota“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vasario 8, kovo 7 ir balandžio 4 d. 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje vyks trijų prestižiniais apdovanojimais įvertintų vaidybinių filmų peržiūra. „Nors filmas ir knyga yra du skirtingi dalykai, šios ekranizacijos – puikus būdas pažinti estų literatūrą“, – teigia renginio kuratorė, vertėja Danutė Sirijos Giraitė.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2024-uosius yra paskelbusi Estų literatūros metais ir ta proga kviečia į tris filmų peržiūras. Tai – žymiausio estų klasiko Antono Hanseno Tammsaare`s pentalogijos „Tiesa ir teisingumas“ pirmosios dalies ekranizacija, taip pat filmai pagal žymaus prozininko, dramaturgo Mačio Unto romaną „Rudens puota“ ir vienos mėgstamiausių šiuolaikinių autorių Leelo Tungal knygą „Draugė mergaitė“.

Unto „Rudens puota“– romanas apie Talino miegamojo rajono gyvenimą – įkvėpė režisierių Veiko Õunpuu 2007 metais sukurti taip pat pavadintą vaidybinį filmą. V. Õunpuu apibūdina filmą kaip „juodą it anglis komediją apie vienatvę, desperaciją ir beviltiškumą“. Ironijos bei saviironijos nestokojančiame, ir šiandien aktualiame kūrinyje, pasak vertėjos D. Sirijos Giraitės, – nykūs, bedvasiai blokiniai namai ir gana nelaimingų žmonių likimai.

Filmas pelnė nemažai apdovanojimų, tarp jų ir 2007 m. Tarptautinio Venecijos kino festivalio programos „Horizontai“ pagrindinį prizą; 2007 m. Tarptautiniame Salonikų kino festivalyje – geriausio režisieriaus apdovanojimą; 2007 m. Tarptautiniame Bratislavos kino festivalyje – geriausio režisieriaus apdovanojimą.

Įėjimas į renginį nemokamas. Filmai bus rodomi originalo kalba su anglų kalbos subtitrais.
LLVS veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.