Nukopijuota
Lapkritis 9
18:00
-
20:00
Koncertų ir renginių ciklas Jono Meko muzikinė aplinka atidarymas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

18.00 Garsinė Jono Meko instaliacija Pertrakai, vaikščiojusiam Provanso kalvomis (veiks iki gruodžio 10 d.) ir Rolando Andrijausko fotografijų serijos Susitiksim Antologijoj paroda (veiks iki gruodžio 10 d.)

19.00 Jono Meko filmų „Viljamsburgas, Bruklinas“ (2002), „Keliaudamas į Fudži kalną mačiau…“ (1995) ir „Kasis“ (1966) peržiūra.
Gyvai muziką atliks Kristupas Gikas ir Simonas Nekrošius

Įėjimas nemokamas

Koncertų ir renginių ciklas Jono Meko muzikinė aplinka, kurį organizuoja Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, vyks lapkričio 9–12 dienomis ir yra skirtas dar mažai tyrinėtiems kino kūrėjo, rašytojo ir vieno svarbiausių išeivijos menininkų Jono Meko asmenybės muzikalumui ir su muzika susijusiems kontekstams atskleisti. Projekto inspiracija tapo 2019 metais projekto kuratoriaus Edvardo Šumilos tekstas, išspausdintas Lithuanian Music Link žurnale pavadinimu „Niujorko scenos ir aidai iš Lietuvos: Jono Meko muzikinė aplinka“, kuriame apžvelgiamas menininko kūrybos muzikalumas, jo ryšiai su Niujorko avangardo, eksperimentinės muzikos, roko ir džiazo atlikėjais, dalijamasi draugų įžvalgomis.

Per keturias renginių dienas lankytojai turės galimybę susipažinti su Lietuvoje neeksponuota Jono Meko garsine instaliacija Petrarkai, vaikščiojusiam Provanso kalvomis (To Petrarca Who Walked Over the Hills of Provence, 2003). Galėsime pasiklausyti keturių koncertų, savaip susijusių su muzikine Jono Meko aplinka arba įkvėptų jo kūrybos.