Nukopijuota
Rugsėjis 24
18:00
-
19:30
Koncertas „Suteik ramybę mūsų laikams“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje

KONCERTAS ATŠAUKIAMAS. KVIESIME PAVASARĮ

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelio scenoje – pirmą kartą skambantis sakralinės muzikos paveikslas. Geriausio sakralinės muzikos choro titulą Lietuvoje pelnęs choras „Adoramus“ kviečia atrasti sakralinę muziką kiek neįprastoje miesto erdvėje ir rengia koncertą „Suteik ramybę mūsų laikams“, dedikuotą karo Ukrainoje aukoms atminti.

Koncertas „Suteik ramybę mūsų laikams“ yra Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus“ programos, skirtos Ukrainos karo aukoms atminti, dalis. Choras „Adoramus“, reaguodamas į visą pasaulį sukrėtusią Ukrainos karo pradžią, nusprendė 2022–2023 m. koncertinį sezoną dedikuoti Ukrainos karo aukoms atminti. Tokiu būdu siekiama solidarizuotis su Ukrainos tauta, visuomenės dėmesį nuolat kreipiant į šalia vykstančius tragiškus įvykius, rinkti paramą ir kartu atrinkti programas, kurios teiktų visuomenei vilties. Koncertinio sezono metu jau buvo surengti koncertai Vilniuje, Šiauliuose, Miunchene ir Steingaden’e (koncertas transliuotas per Vokietijos nacionalinį transliuotoją). Deja, tačiau karui nesibaigiant, aukų skaičiui augant, o visuomenei iš dalies mažiau dėmesio kreipiant į šalia vykstančius tragiškus įvykius, choras mato poreikį tęsti temines programas ir toliau per sakralinę muziką visuomenei priminti apie karo įvykius, ir kartu teikti jai vilties.

Meno vadovas ir dirigentas Imantas Jonas Šimkus.

Dirigentas Mantvydas Drūlia.

Diriguoja LMTA meno doktorantas Imantas Jonas Šimkus.

Programoje A. Pärt, O. Gjeilo V. Augustino, D. Zakaro, I. J. Šimkaus kūriniai, atliekami Vilniaus sakralinės muzikos choro „Adoramus“.

Projekto partneriai: LMTA Meno centras, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Įėjimas laisvas ir nemokamas.