Nukopijuota
Rugpjūtis 12
21:00
-
22:30
„Laisvas kinas 1990–2020“: filmų programa/Animacinių filmų programa Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje

Animacinių filmų programa (51 min.)

Kaukai (2017) 11 min.

Režisierius Gediminas Šiaulys

Trumpa istorija apie niekada nenutrūkstantį gyvybės pradžios ir pabaigos stebuklą. Tragiška kiškio žūtis tampa nepaprastu jį radusių ir smėlio dėžėje palaidojusių vaikų išgyvenimu. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvybė baigiasi ištirpdama aplinkoje ir įsikūnydama į naujai užgimstančius augalus ir sutvėrimus. Tai liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis. (N-7)

 

Žonglierius (2018) 12 min.

Režisierė, scenarijaus autorė, dailininkė, animatorė Skirmanta Jakaitė

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose; skirtingi mūsų darbai, situacijos, įsitikinimai, vizijos, apgaudinėjant save, kad egzistuojantis pasaulis toks yra vienintelis. Šis filmas – apie nežinomą ir bauginančią gyvenimo pusę, kurios niekada iki galo nesuvokiame, bet žinome, kad ji kažkur šalia. (N-7)

 

Močiutės blynai (2019) 2 min.

Režisieriai, scenarijaus autoriai Dominyka Adomaitytė, Vykintas Labanauskas

Tai filmas apie močiutę, kantriai belaukiančią svečių. (N-7)

 

Sniego pastogė (2020) 16 min.

Režisierius, scenarijaus autorius Robertas Nevecka

Vaidina Justas Tertelis, Juozas Budraitis, Giedrius Kiela, Šarūnas Puidokas, Judita Urnikytė

Atšiauri žiema karo suniokotame šių dienų mieste. Po sprogimų praėjo keleri metai, miestas pamažu atstatomas. Trisdešimtmetis Kostas gyvena apleistame bute kartu su būriu nepažįstamųjų. Jis grumiasi ir dėl išgyvenimo, ir dėl truputėlio patogumo šioje niūrioje aplinkoje. Vieną naktį Kostas vos nesudegina buto norėdamas pamiegoti šilčiau. Gyvenantieji kartu pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę. (N-13)

PIRKTI BILIETĄ