Nukopijuota
Birželis 3
18:00
-
20:30
„Laisvas kinas 1990–2020“: filmų programa/Diskusija+ Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje

DISKUSIJA „Laisvas kinas: 1990–2020” (moderatorė Rasa Paukštytė)

Diskusijos dalyviai: režisieriai Audrius Stonys, Giedrė Beinoriūtė, Ignas Miškinis, Mindaugas Survila, Karolis Kaupinis, Gediminas Šiaulys, Aistė Žegulytė, Lina Lužytė, operatorius Ramūnas Greičius, prodiuserės Lineta Mišeikytė, Marija Razgutė.

Dešimt minučių prieš Ikaro skrydį (1990) 10 min.

Režisierius Arūnas Matelis

Režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas „10 minučių prieš Ikaro skrydį“ ne tik buvo įtrauktas į vieną reikšmingiausių Europoje Tarptautinį Oberhauzeno (Vokietija) trumpametražių filmų festivalį, vykstantį nuo 1954 m, bet ir pelnė pagrindinį prizą. Atvykęs į festivalį, A. Matelis, prie savojo filmo aprašo kataloge ir brošiūroje perskaitė, kad nurodyta šalis USSR. Filmo autorius festivalio organizatoriams parašė deklaraciją, kurią festivalio organizatoriai, stengdamiesi atitaisyti savą nekorektiškumą, viešai išplatino. Vėliau tai nuskambėjo tarptautinėje žiniasklaidoje.

Tai buvo bene pirmas garsus žodis, kada ne politikai, bet meno kūrinys pranešė pasauliui apie tai, kad Lietuva nebepriklauso Sovietų sąjungai. (N-7)