Nukopijuota
Lapkritis 8
18:00
-
19:00
Laisvojo Vilniaus ikona – Artūras Barysas-Baras ir jo kūrybiniai šėlsmai Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Artūras Barysas-Baras (1954-2005) – legendinė Lietuvos andergroundo figūra, spalvinga asmenybė, kurio kūryba tiek sovietmečiu, tiek ir nepriklausomybės metais skleidėsi netikėtomis ir drąsiomis formomis. Apie jį galima kalbėti kaip bukinistą, visą gyvenimą užsiėmusį senų knygų prekyba ir tapusį tikru šios sferos ekspertu. Kaip melomaną, dar sovietmečiu atradusiu kelių iš už geležinės uždangos siųstis pačios keisčiausios alternatyvinės muzikos ir tokiu būdu plėtusiu ne tik savo paties, bet ir kitų skonį bei muzikos sampratą. Kaip grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ dainininką ir šoumeną, kurio kūryba užgimė netrukus po to, kai jis nustojo kurti savo kiną. Tačiau visų pirma Baras yra kino žmogus ir būtent čia 1970-aisiais prasidėjo jo kūrybinis kelias, kupinas žaismingų provokacijų, absurdiškų scenų ir nuotykių, linksmų performansų drumsčiant įprastą sovietinio Vilniaus kasdienybę. Net ir šiandien, praėjus beveik dviem dešimtmečiams po mirties, jo avangardinė mąstysena, nesuvaržytas gaivalas ir kūrybinės šėlionės liudija unikalų ir beprotišką vienos asmenybės gyvenimą, kuriame buvo ir savas dangus, ir savas pragaras.

Kokia yra A.Baryso-Baro fenomeno bei jo legendos paslaptis? Kur slypi riba tarp šviesiosios ir tamsiosios jo pusių? Koks Vilniaus paveikslas atsispindi Baro kurtuose filmuose? Kuo jis panašus į Jurgį Mačiūną ir ar galėjo tapti „Fluxus“ judėjimo dalimi? – apie visa tai pašnekesys su A.Baryso-Baro bičiuliais ir ilgamečiais bendraminčiais.

Moderatorius – poetas, eseistas, kultūros žurnalistas, knygos „Pasaulis pagal Barą“ autorius Gediminas Kajėnas

Parodos „Vilnius kine“ rengėjų pagrindinis siekis – parodyti Vilnių kaip kino herojų, laiko liudytoją. Buvo peržiūrėta gausybė filmuotos medžiagos – skirtingų metų kino kronikos, dokumentiniai, vaidybiniai filmai ir atrinkti fragmentai, kuriuose matomos įvairiausios Vilniaus vietos – nebeišlikęs arba gerai atpažįstamas architektūrinis paveldas, senamiesčio kiemai, kurių dauguma dabar tapo uždari, skirtingai atrodantys Gedimino, Trijų kryžių kalnai, nauji miesto rajonai, kurie mėgstami jaunosios kartos kino kūrėjų

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir „Skalvijos“ kino akademija kviečia į  parodos „Vilnius kine“ nemokamų renginių ciklą.

Trukmė: ~ 1 val.

Renginys nemokamas