Nukopijuota
Spalis 2
18:00
-
19:00
LENKŲ KINO MUZIKA IR POEZIJA Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

GERIAUSI LENKŲ FILMAI, MUZIKA IR POEZIJA
Šių metų Lenkų kino festivalis suteiks galimybę ne tik pamatyti naujų lenkiškų filmų, bet ir pažiūrėti geriausias seniau rodytas, galbūt praleistas juostas. SPALIO 1-7 DIENOMIS festivalio filmų peržiūros vyks kino teatruose ir internetu, namų kino platformoje žmonės.cinema, o vietoj susitikimų su užsienio svečiais organizatoriai kviečia į kino muzikos ir poezijos vakarą.
FESTIVALIS – TĘSINYS
Laukiant 20-ojo Lenkų kino festivalio, kurį tikimasi surengti kitais metais, tam tikra prasme pratęsiamas pernykštis, didelės sėkmės sulaukęs festivalis su šūkiu „Tęsinys“. Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią pandeminę situaciją, festivalio filmai bus rodomi ne tik kino teatruose, bet ir internete, taigi pirmą kartą Lenkų kino festivalyje apsilankyti, nors ir virtualiai, gali visos Lietuvos gyventojai.
PRIZAIS ĮVERTINTA BIOGRAFINĖ DRAMA
Spalio 1 d. kino teatre „Multikino“ festivalį atidarys šių metų festivalio žvaigždė – septynis Gdynės kino festivalio prizus, du prestižinius Lenkijos kino akademijos Erelio apdovanojimus pelniusi rež. Maciejaus Pieprzycos biografinė drama „Ikaras. Mieteko Košo legenda“ (Ikar. Legenda Mietka Kosza, 2019). Tikrais įvykiais paremta drama, pasakojanti fortepijono genijaus, vieno garsiausių Lenkijos džiazo pianistų Mieczysławo Koszo gyvenimo istoriją. Pagrindinį vaidmenį filme atliko viena ryškiausių jaunosios kartos lenkų kino žvaigždžių Dawid Ogrodnik (2019 m. Berlyno kino festivalyje įvertintas kylančios Europos kino žvaigždės – European shooting star apdovanojimu). Lietuviams aktorius puikiai pažįstamas iš tokių filmų, kaip „Tyli naktis“, „Paskutinė šeima“ ar šiemet kinuose rodytos latvių ir lietuvių juostos „Olegas“. Abejingų nepaliekančią filmo muziką sukūrė vienas garsiausių šiuolaikinių Lenkijos kompozitorių ir džiazo pianistų Leszek Możdżer.
DUOKLĖ KINO GRANDAMS
Be „Ikaro“, Lenkų kino festivalis. Tęsinys žiūrovams suteiks galimybę pamatyti jau rodytus, bet galbūt praleistus filmus. Kino gurmanų lauks visame pasaulyje pripažintų lenkų kino klasikų filmai: paskutinis Andrzejaus Wajdos darbas „Povaizdis“ (Powidoki) apie avangardo ikoną dailininką Władysławą Strzemińskį, bene stipriausiu režisieriaus filmu pripažįstama naujausia Romano Polańskio istorinė politinė drama „Pareigūnas ir šnipas“ (Oficer i szpieg), įvertinta Venecijos ir kituose kino festivaliuose, taip pat Krzysztofo Zanussio autorinė Fausto mito interpretacija „Eteris“ (Ether).
VIDURINIOSIOS IR JAUNOSIOS KARTOS KINO BALSAI
Festivalio programoje nepritrūks ir lenkų kiną visame pasaulyje garsinančių jaunesnės kartos režisierių filmų. Žiūrovų lauks Małgorzatos Szumowskos su tarptautine komanda sukurta mistinė drama „Nešventas avinėlis“ (The other lamb), Krystynos Jandos sugrįžimu į kino ekranus sužavėjęs Jaceko Borcucho filmas „Saldi dienos pabaiga“ (Słodki koniec dnia), geriausiu Europos filmu pripažintas, viso pasaulio žiūrovų širdis užkariavęs Paweło Pawlikowskio „Šaltasis karas“ (Zimna wojna) ir savo brandžiu pilnametražiu debiutu kino pasaulį nustebinusi jauniausio festivalio režisieriaus Jano P. Matuszyńskio drama „Paskutinė šeima“ (Ostatnia rodzina).
KINO MUZIKOS VAKARAS
Festivalis – tai ne tik filmai, bet ir pokalbiai apie juos, susitikimai. Šiemet vietoj tradicinių susitikimų su aktoriais ar režisieriais festivalis kviečia į Kino muzikos ir poezijos vakarą. Spalio 2 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje skambės populiariausios XX amžiaus lenkų filmų dainos, sukurtos garsiausių lenkų kompozitorių ir poetų. Kūrinius lietuvių ir lenkų kalbomis atliks Vilniaus teatro studijos artistai.
Lenkų kino festivalis spalio 1–7 dienomis vyks kino teatruose „Pasaka“ ir „Multikino“ bei internete, namų kino platformoje „Žmonės cinema“.
Pagrindinis festivalio rėmėjas – Orlen.Lietuva. Festivalio informaciniai partneriai: 15min.lt, radijo stotis Znad Wilii, XFM, 7 meno dienos, Literatūra ir menas, Kurier Wileński, bernardinai.lt, zw.lt, Wilnoteka.lt, Clear Channel Lietuva.
Festivalio vietos: Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus, kino teatras Pasaka, Multikino, žmonės.cinema.
Dėkojame: Europos šalių kino forumui Scanorama, Garsų pasauliui, A-One Films Baltics.
Lenkų kino festivalis. Tęsinys programa: http://www.lenkukinas.lt