Nukopijuota
Birželis 16
18:00
-
00:00
MUZIKA+KINAS | Kultūros naktis 2023 Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Šiais metais Kultūros naktį dedikuojame roko muzikai ir kinui. Lankytojus kviesime į dvi parodas – „Roko rifai: muzika sovietmečiu 1960-1990 m.“ ir „Vilnius kine“, specialiai šiam vakarui išgirsite muzikos bei vizualinių menų sričių atstovų Domo Banevičiaus ir Barboros Matonytės audiovizualinę instaliaciją „Manifesto“. ANIMTEST komanda ves kūrybines 2D animacijos dirbtuves. Vakarą užbaigsime „Roko rifų “diskoteka su DJs Smetona.

PROGRAMA:

Nemokamas parodų lankymas ir kūrybinės dirbtuvės nuo 18.00 iki 22.00 valandos

Paroda „Roko rifai: muzika sovietmečiu 1960-1990 m.“  – išryškina svarbiausius istorinius įvykius, pristato roko grupes ir atlikėjus, primena įdomiausius faktus, akcentuoja išskirtinį roko muzikos vaidmenį Lietuvos kovoje už laisvę. Ekspozicijoje panaudojus inovatyvias eksponavimo formas ir šiuolaikines interaktyvias priemones pasakojama neįtikėtina roko muzikos istorija Lietuvoje. Tarp unikalių eksponatų – Romo Kalantos, Vytauto Kernagio, Stasio Daugirdo,  Nerijaus Pečiūros gitaros, Andriaus Sudiko vinilinių plokštelių kolekcija, Andriu Loido Veberio (Andrew Lloyd Webber) roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ vaizdo įrašas, kt.

Paroda „Vilnius kine“ – skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui. Joje pristatoma vilniečiams ir miesto svečiams Lietuvos ir užsienio dokumentiniai, vaidybiniai filmai, kino kronika, kuriuose užfiksuotas Vilnius nuo tarpukario iki dabarties.

Instaliacija „Manifesto

Audiovizualinė Domo Banevičiaus ir Barboros Matonytės instaliacija kviečia į fikcinę manifesto formatu išpildytą patyriminę erdvę. Muzikos bei vizualinių menų sričių atstovų kolaboracija kalba apie subkultūrinius komunikacijos ypatumus, naudodama savitą ir ironišką grafinę bei lingvistinę raišką. Manifesto– kalbos modeliu paremtas kūrinys. Pamatine kūrinio medžiaga tampa į nišines ekstremalios muzikos vokalų technikas atliepianti kalbų fonetika. Izoliuotas vokalas instaliacijoje veikia kaip muzikinis instrumentas. Kūrinys įveda teksto turinio, formuojamo remiantis ready-made tradicijos tęstinumo principais, (savi)refleksijos bei apropriacijos metodus jais referuojant į pop-kultūroje sutinkamus reiškinius ir tendencijas. Manifestas erdvėje taip pat pasirodo subtitrus primenančioje raidinėje išraiškoje ir instaliaciją uždominuojančia raudonos šviesos materija, koreliuojančia su specifines subkultūras lydinčiais pykčio, agresijos, nejaukos ir uždarumo krizių stereotipais

ANIMTEST kūrybinės 2D animacijos dirbtuvės. Jų metu sužinosite, kad animuoti galima ranka pasiekiamais įrankiais. Galėsite išbandyti tris užduotis ir praplėsti savo žinias animacijos srityje:

 „Apsišviesk!” – piešime visiems pažįstamą 2D animaciją.

„Pratęsk kitą!”, kurioje išmoksite rotoskopijos stiliaus.

„Atsisiųsk save!”. Su fotogrametriniais įrankiais galima iš realybės ištraukti įvairius objektus – žmones, daiktus, vietas – ir juos įtalpinti į virtualų pasaulį!

Registracijos forma: https://forms.gle/rGZxS55QBiiKqbb78

Nuo 22.00 iki 00.00 valandos „Roko rifai“ diskoteka su DJs Smetona

Didžėjų kolektyvas „DJs Smetona“ – jį sudaro keturios personos, prisistatančios kaip ministeris Voldemaras, generolas Raštikis, poetas Binkis bei prelatas Olšauskis. Nuo 2009 metų „Smetona“ grojo visose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, specialiai šiam renginiui surengs diskoteką, įkvėptą parodos „Roko rifai: muzika sovietmečiu 1960-1990 m.“  muzikos.