Nukopijuota
Rugsėjis 25
18:00
-
20:00
Nebylus filmas „Shiraz“ su gyva muzika | Kultūros naktis 20 Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Kviečiame Kultūros naktį pasitikti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje! Čia klasikinės indiškos muzikos ansamblis „Sangha“ gyvai įgarsins F. Osteno filmą „Shiraz: a Romance of India“ (1928). Pripažįstamas meistrišku europietiškos kino kokybės ir egzotiško orientalizmo junginiu, šis nebylusis epas interpretuoja Tadž Mahalo sukūrimo istoriją.

Registruotis galite el.p. vadyba@ltmkm.lt. Filmą pradėsime lygiai 18 val, tad svečius kviečiame rinktis muziejuje nuo 17:30.

Sekdami ankstyvojo kino tradicija, gyvai įgarsinsime vokiečių režisieriaus Franco Osteno filmą „Širazas“ (Shiraz: a Romance of India, 1928 m.). Įspūdingus kadrus panardinsime sitaro, sarodo, bansuri fleitos, tablos, įvairių mušamųjų, tanpuros ir klavišų garsuose. Tai originali ansamblio „Sangha“ kompozicija, kurios pirmas variantas atliktas 2018 m. festivalyje „Pirmoji banga“.
Franco Osteno „Širazas“ buvo pirmoji pirmoji vakarietiška juosta apie Indijos kultūrą, nufilmuota išskirtinai Indijoje su prabangiais kostiumais ir indų aktoriais. Filmui pasiekus Europą ir Jungtines Valstijas, vakariečiai jį pradėjo aukštinti kaip meistrišką europietiškos kino kokybės ir egzotiško orientalizmo junginį.
Paremtas tradiciniu indišku pasakojimu apie meilę tarp XVII-ojo amžiaus Mogolų imperatoriaus ir jo žmonos, šis stulbinančio masto nebylusis epas savaip interpretuoja vieno pasaulio stebuklų – Tadž Mahalo – sukūrimo istoriją. Širazas – kuklus, bet labai talentingas puodžius, giliai pamilęs savo netikrą seserį Selimą. Tačiau Selimai užaugus, ji parduodama tarnauti į karališkąjį dvarą, ir savo naujuose namuose įsimyli princą Khurramą. Tuo metu Širazas mėgina Selimą išgelbėti iš prievolės rūmuose, o pavydi generolo duktė Dalija kuria planą, kaip gauti princą sau…*

Tomas Drunga – tablos, mušamieji
Rytis Girskas – sarodas, sitaras
Justina Kaminskaitė – klavišai, tanpura
Adomas Šimkūnas – bansuri fleita
(2018 m. mušamųjų partiją kūrė ir atliko Bernardas Janauskas)

*Iš dalies parengta pagal pirmojibanga.lt ir bfi.org.uk informaciją.