Nukopijuota
Vasaris 27
13:00
-
14:00
NEMOKAMA EKSKURSIJA po parodą „Gražina ir drakonas“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Atraskime stebuklingą Gražinos Brašiškytės pasaulį parodoje „Gražina ir drakonas“. Tarakonas, Nilsas, Jūratė, Kastytis, Juodulys, Drakonas, Maung Tinas, Galima, Negalima – šiuos ir kitus personažus daugelis prisimena iš senųjų animacinių filmų, o jeigu jų nepažįstate, galėsite tai padaryti naujoje muziejaus parodoje.

Gražina Brašiškytė – pirmoji Lietuvos profesionali dailininkė statytoja, ji viena pirmųjų baigė studijas tuometiniame Maskvos Kinematografijos instituto Meno fakulteto Multiplikacijos (animacijos) skyriuje, o jos kūrybinis palikimas laikomas animacijos aukso fondu. Nors aplinkybės vertė menininkę dirbti Rusijoje, ji visą gyvenimą nenutraukė ryšių su Lietuva ir kasmet joje lankydavosi.

Ši paroda – tai unikali galimybė susipažinti su pieštine animacija, jos kūrimu ir procesais. Šia technika animaciniai filmai nebekuriami jau porą dešimtmečių. Septyniose salėse išvysite skirtingus animacinius filmus, jų veikėjus, eskizus, fonus, kadruotes, scenas, kurias sudaro piešti fonai ir veikėjai nupiešti ant plastikinių plėvelių, animatorių vadinamų celiulioidais. Pastarieji yra ypatingai vertingi, nes nors jų kuriama buvo daug – vieną filmo sekundę sudarė iki 30 celiulioidų, – jie vėliau buvo plaunami ir vėl naudojami.

Informacija  tel. +370 616 711 33 arba el. paštu edukacija.ltmkm@gmail.com

Pasirinkite Jums tinkamą laiką – 13:00 arba 14:30

Registracija:  https://bit.ly/34UBcEM

Vietų skaičius ribotas, patvirtinimą gausite elektroniniu paštu.