Nukopijuota
Lapkritis 26
10:00
-
16:00
Nemokamas sekmadienis. Ekskursija ir kūrybinės dirbtuvės Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Paskutinį lapkričio mėnesio sekmadienį lauksime Jūsų muziejuje!

12.00 Nemokama ekskursija su kuratore doc. dr. Ina Pukelyte parodoje „Klajojančios žvaigždės. Žydų teatras Lietuvoje 1907–1943 m.“

14.00 Kūrybinės dirbtuvės šeimoms, vaikams ir suaugusiems „Ką veikia skrajojantis žmogus? (Luftmensch לופֿטמענטש)“ su edukatore Tatjana Frenkel.

Luftmensch – tai žodis iš jidiš kalbos ir kultūros, reiškiantis skrajojantį žmogų (pažodžiui verčiamas kaip „oro žmogus“). Dažnai jis naudojamas mitologizuotam menininko apibūdinimui – skraidantis padebesiuose, neprisirišęs prie žemiškųjų rūpesčių. Klausdami ką gi veikia toks žmogus, susipažinsime su lietuviško štetlo kultūra, teatru, kalba bei jos atgarsiais šiuolaikybėje.

Praktinėje dirbtuvių dalyje kursime spektakliui „Ką veikia skrajojantis žmogus?“ plakatus ir skrajutes ir kviesime į teatrą.

Trukmė: iki 60 min.

Dalyvių amžius: nuo 7

Registraciją į ekskursiją ir dirbtuves: https://bit.ly/47u92Mf

Paroda „KLAJOJANČIOS ŽVAIGŽDĖS. ŽYDŲ TEATRAS LIETUVOJE 1907–1943 M.“

Parodoje pirmą kartą pristatytas vientisas žydų teatro Lietuvoje pasakojimas, parodantis ne tik ikonografinius eksponatus, bet per įvairių eksponatų visumą leidžiantis pažvelgti giliau į žydų teatro istoriją ir kultūrą, atskleisti jo tarptautiškumą. Parodoje eksponuojama virš 150 unikalių eksponatų: lietuvių ir jidiš kalbomis leistos spektaklių afišos ir programos, nuotraukos, dokumentai, ypač svarbūs Vilniaus geto archyvo eksponatai. Kuriant lankytojų potyrius, parodoje pasitelkti įvairūs eksponavimo būdai ir technologijos, šviesos, garso ir vaizdo instaliacijos.

Paroda „VILNIUS KINE“

Prisijungdamas prie Vilniaus 700-tųjų jubiliejaus minėjimo, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus surengė kino parodą „Vilnius kine“.

Parodos „Vilnius kine“ rengėjų pagrindinis siekis – parodyti Vilnių kaip kino herojų, laiko liudytoją. Buvo peržiūrėta gausybė filmuotos medžiagos – skirtingų metų kino kronikos, dokumentiniai, vaidybiniai filmai ir atrinkti fragmentai, kuriuose matomos įvairiausios Vilniaus vietos – nebeišlikęs arba gerai atpažįstamas architektūrinis paveldas, senamiesčio kiemai, kurių dauguma dabar tapo uždari, skirtingai atrodantys Gedimino, Trijų kryžių kalnai, nauji miesto rajonai, kurie mėgstami jaunosios kartos kino kūrėjų.

Paroda „KINO TEATRAS – SLĖPTUVĖ NUO GYVENIMO“ (1939–1944)

Jūriniame konteineryje įrengtoje parodoje norėta parodyti, kad ir laisvoje Lietuvoje, ir istorinių pervartų laiku kino teatrai dirbo, o kinas žmonėms buvo galimybė pabėgti į kitą – iliuzinę tikrovę, suteikusią progą bent trumpam pamiršti dramatiškus išgyvenimus.

Primename, jog lapkričio 26 dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, muziejaus lankymas nemokamas.

Muziejaus darbo laikas 10.00 iki 16.00 val.