Nukopijuota
Gegužė 13
20:00
-
21:00
Paskaita „Hipių judėjimas Lietuvoje ir roko muzika“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

1969-1974 metais būsimieji hipiai ir pirmieji roko muzikantai bei kūrėjai nežinojo, kad jie taps istorija, kuria šiandien, 2023 metais, bus domimasi. Ir nebe pagrindo. Pagrįstai reikia konstatuoti, kad sovietų okupacijos metais hipių judėjimas tapo vieša kultūrine rezistencija  prieš sistemą, o roko muzika ėmėsi formuoti būsimąją Lietuvos populiarią muziką bei ateities dainininkus. Abi šios  sovietinės subkultūros kartu laužė nusistovėjusias sovietinio socialinio gyvenimo normas ir abi stipriai įtakojo protesto dvasią prieš sovietinę sistemą. To periodo protesto garsiausia išraiška tapo Romo Kalantos susideginimas ir protesto mitingas Kaune 1972 metų gegužę.

Paskaitoje/pokalbyje bus siekiama atsakyti į šiuos klausimus:

Kodėl R. Kalanta susidegino Kauno hipių susirinkimo vietoje, Kauno muzikinio teatro sodelyje?

Kokią įtaka Lietuvos jaunimo pasipriešinimui sovietizmui  turėjo hipių judėjimas ir Vakarų roko muzika?

Kokį vaidmenį vaidino Kauno dramos ir pantomimos teatrai Kauno jaunimui?

Kuo skyrėsi vieša kultūrinė rezistencija nuo pogrindinės?

Pranešėjas Arkadijus Vinokur– rašytojas, žurnalistas, teatro ir judesio aktorius. Sovietmečiu jis aktyviai priešinosi režimui, dalyvavo kuriant Baltijos valstybių jaunimo antisovietinę pogrindinę organizaciją. Nesyk areštuotas ir kalintas, uždarytas psichiatrijos ligoninėje, Arkadijus nepalūžo. Sovietmečiu gautas „baltas bilietas“, reiškęs, kad žmogus turi sunkią negalią, nesutrukdė jam tarnauti Izraelio kariuomenėje, aktyviai darbuotis Švedijoje ir prisidėti prie Lietuvos kariuomenės kūrimo.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus gegužės – birželio mėnesiais rengia susitikimų ir paskaitų ciklą, skirtą pokalbiams apie 1960-1990 metų muziką Lietuvoje, kurie atskleis, kaip džiazas, hipiai, bigbytas, rokas, pankrokas prisidėjo kovoje už Lietuvos laisvę.

Renginys nemokamas