Nukopijuota
Spalis 13
12:00
-
15:00
Senjorų diena. Ekskursija parodoje „Jonas Jurašas. Būties kaina“ Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Maloniai kviečiame senjorus į nemokamą ekskursiją po Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus parengtą parodą „Jonas Jurašas. Būties kaina“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos III a. parodų salėje.

Paroda, jau eksponuota Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Merkinės galerijoje „Šalcinis“ pristato teatro režisieriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Jono Jurašo gyvenimą ir kūrybą.

„Kreipiuosi į jus iš toli – iš kitos Atlanto pusės, norėdamas padėkoti už nelauktą prasmingą dovaną – už parodą, kuri apžvelgia mano vingiuotą kūrybinę kelionę, ir už dėmesį, skiriamą jai, – parašė J. Jurašas laiške, skirtame parodos lankytojams. – Sakoma, teatras – efemeriškas menas. Ir vis dėlto kai kurių teatro kūrinių pėdsakai išlieka. Tai patvirtina ir ši paroda. Mano spektaklių nebėra, o jų vaizdai, atšvaitai, įrašai, rekvizitai liudija, kad ne veltui gyventa. O gyventi man reiškė kurti, nepasiduoti, neišduoti savo principų. Priešintis priespaudai, prietarams ir laikui. Džiaugiuosi, kad man kartais pavykdavo uždegti žmones gyventi pagal savo sąžinę. Šiandien, dėka šios parodos, aš pats jaučiuosi, kaip savo gyvenimo spektaklio stebėtojas, žiūrovas. Ir mane apima didelis dėkingumo jausmas šios parodos sumanytojams ir rengėjams, tiems, kurie surinko, ir tiems, kurie išsaugojo mano gyvenimo ir spektaklių atminties ženklus, ypač Kauno dramos teatrui, svarbiausiam mano kūrybinio darbo uostui. Kartu esu dėkingas ir mano ilgos gyvenimo kelionės bendražygiams, bendrakūrėjams. Taip pat ir tiems, kurie apsilankė šioje parodoje. Ačiū
visiems.“

Vadovė: parodos kuratorė Liucija Armonaitė

Trukmė: 1 val. 15 min.

Išankstinė registracija:

12 val.: https://forms.gle/qD9jYJ344XMarAd76    

15 val.: https://forms.gle/MKyRXEFww9ULZcTv9

arba: edukacija.ltmkm@gmail.com, tel. +370 616 711 33