Nukopijuota
Vasaris 26
13:00
-
14:00
Specialus filmo „Barbora Radvilaitė seansas kino teatre „Romuva“ Kino centras „Romuva“, Kaunas

„Barbora Radvilaitė“ („Barbara Radziwiłłówna“)

Ryškiausio Lenkijos tarpukario kino režisieriaus Józefo Lejteso filmas „Barbora Radvilaitė“ -tai kostiuminė, istorinė drama su lengva humoro doze perteikia Krokuvos ir Karaliaus rūmų Vavelyje atmosferą. Filmo istorija rutuliojasi 1544 m. Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos sosto įpėdinis Žygimantas Augustas, medžiodamas miške, atsitiktinai pamato gražią mauduolę, kurią iškart įsimyli. Jis sužino, kad tai Barbora, kilusi iš galingos Lietuvos Radvilų giminės. Netrukus įsimylėjėliai pradeda slapta susitikinėti, tačiau jų šeimas tokie santykiai siutina. Barbora iš nevilties nusprendžia įstoti į vienuolyną, tačiau Žygimantas nieko nepaisydamas, apsisprendžia vesti savo mylimąją.

1937 m. vykusiame Venecijos kino festivalyje filmas pelnė žiuri apdovanojimą. Barbaros Radvilaitės vaidmenį jame sukūrė garsiausia lenkų tarpukario kino žvaigždė Jadwiga Smosarska, kuri prasidėjus karui išvyko į Ameriką. Ten jos aktorinė karjera nutrūko dėl anglų kalbos dialekto. Žygimantą Augustą sukūrė garsus teatro ir kino akotrius Witoldas Zacharewiczius. Jo gyvenimas baigėsi tragiškai – 1942 m. Aušvico koncentracijos stovykloje.

Šis specialus seansas – tai keliaujančios parodos „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ (1939–1944), kuri šiuo metu įskikūrusi  greta Kauno Rotušės, dalis. Ją rengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Paroda veiks iki kovo 3 d.