Nukopijuota
Rugsėjis 28
18:00
-
19:00
Sugrįžimas: kelionės filmo peržiūra Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Paroda „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo (1939–1944 m.)“, kuri buvo įrengta transformuotame jūriniame konteineryje, iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemo  2022 m. lapkričio 3 d. iškeliavo į  Didžiąją gatvę ir sustojo prie pastato nr.18 – buvusio kino teatro „Edenas“ („Spalis“). Paroda pasakojo ne tik Lietuvos kino teatrų istorija, bet apie virsmų laikus ir žmones, tapusiais to laiko įkaitais. Su žiemos pradžia iš Vilniaus ji iškeliavo į Alytų. Vėliau „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ aplankė Vilkaviškį, Kauną, Raseinius, Šiaulius, Panevėžį, Biržus, Anykščius. Dešimt mėnesių keliavusi paroda sugrįžo į muziejaus kiemą. Šiuo metu ją galima aplankyti, nepriklausomai nuo muziejaus darbo valandų.

 

Ši keliaujanti paroda, kuri mėnesiui „įsižemindavo“ atviroje, gausiai praeinamoje vietoje (dažniausiai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse) veikė ištisomis dienomis ir naktimis, buvo įdomus eksperimentas. Be to, kad ji dirbo non stop, keičiantis metų laikams, oro permainos pareikalavo atitinkamų korekcijų. Tačiau ši kelionė per Lietuvą daug įdomesnė kaip sociologinis ir antropologinis eksperimentas. Paviljono viduje įrengus kamerą, įgavus galimybę stebėti lankytojus, jų domėjimąsi paroda, smalsumo lygius, amžiaus grupes, lankymą pagal skirtingas valandas, matant ir kitas žmonių veiklas jos viduje, suteikė įdomios medžiagos tyrimui.

Norėdami padėkoti visiems bendrakeleiviams bei apžvelgti parodos „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo (1939–1944 m.)“ kelionę, nusprendėme sukurti filmą. Jame pamatysite, kaip jūrinis konteineris iš Taivano pavirto parodos apie kino teatrus paviljonu, kaip jis buvo statomas skirtingose vietose įvairiais metų laikais. Kartu bus galima patyrinėti ir parodos lankytojus – smalsius, žioplinėjančius, valgančius, žaidžiančius ir… niokojančius parodą.

Tad maloniai kviečiame rugsėjo 28 d. 18 val. į LTMKM kiemą, kur kino paviljone vienintelį kartą bus parodytas nuotykių nestokojantis kelionės filmas.