Nukopijuota
Gruodis 6
18:00
-
19:00
Šv. Mikalojaus šventė vaikams Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Ne visi žino, jog už Kalėdų Senelio, dalijančio dovanas, figūros slypi garsus krikščionių šventasis – Šv. Mikalojus. Gruodžio 6-oji – pasaulinė Šv. Mikalojaus diena, plačiai švenčiama šventė Ukrainoje. Šią dieną prasideda Kalėdinis laikotarpis, miestų aikštėse papuošiamos eglutės, vyksta koncertai ir mugės. Tai stebuklų, tikėjimo gerumu ir dovanų šventė.

Gruodžio 6 d. 18 val. režisierius, aktorius Oleksandras Dirdovskis kviečia į šventę ukrainiečių vaikus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Šventės metu susipažinsime su Šv. Mikalojaus istorija, pamatysime filmą „Tik stebuklas” («Тільки диво», rež. Olena Karetnik, 2019 m., Ukraina) ir sužinosime filmo kūrimo istoriją. Šventės vietą ir muziejaus kiemą papuoš vaizdo instaliacijos iš filmo „Tik stebuklas” fragmentų ir filmavimo momentų.

Trumpai apie filmą: septyniolikmetis Severinas su šeima gyvena vaizdingame kalnų miestelyje, kuris jau septynerius metus kenčia nuo nesibaigiančios žiemos. Neturtingas, bet geras ir drąsus jaunuolis turi atvežti garsų gydytoją pas tėvą, kuris buvo sužeistas, gelbėdamas gimtąjį miestelį nuo artėjančio niokojančio ledo. Severino kelyje pasitaiko daug kliūčių: stichinės nelaimės, paslaptingos skraidančios būtybės ir negailestingi piktadariai.

Vakaro sumanytojas, vedėjas ir vaizdo instaliacijų autorius – filmo „Tik stebuklas” Švento Mikalojaus vaidmens atlikėjas Oleksandr Dirdovskij.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=1uej6jI4SSs

Kur: Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

Kada: 2023 m. gruodžio 6 d. 18.00 val.

Trukmė: ~ 2 val.

Šventė vyks ukrainiečių kalba.

Renginys nemokamas.