Nukopijuota
Spalis 5
14:00
-
15:00
Šventinė savaitė vyresnio amžiaus lankytojams ir koncertas „Šokio ir dainos sūkury“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Žiūrėti Facebook

Rugsėjo 30–spalio 6 dienomis Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus skelbia vyresnio amžiaus žmonių savaitę.

Šventinę savaitę vyresnio amžiaus lankytojai bus kviečiami nemokamai apsilankyti tuo metu veiksiančiose muziejaus parodose, pateikus pensininko pažymėjimą.

Muziejuje veiks neeilinė paroda „Išvykstu! Mstislavo Dobužinkio kelionių vadovas“. Ar žinojote, jog keliauti po Europą galima ir neišvykstant iš Lietuvos? Leiskimės į keliones su scenografu, dailininku Mstislavu Dobužinskiu (1875–1957). Išvysime Europos šalis taip, kaip jas prieš beveik šimtą metų matė šis kūrėjas.

Taip pat tai – paskutinė proga aplankyti parodą „Klajojančios žvaigždės: žydų teatras Lietuvoje 1910–1943“. Ekspozicijoje, pasitelkus šiuolaikinius eksponavimo būdus ir technologijas, šviesos, garso ir vaizdo instaliacijas, pasakojama mažai kam žinoma Lietuvos žydų teatro istorija, pristatomos žymiausios Kaune dirbusios žydų teatro žvaigždės ir Vilniaus geto teatro kūrėjai.

Renginio kulminacija – spalio 5 d. 14 val. renginys „Šokio ir dainos sūkury“. Susirinkusiems pasirodys Kauno kultūros centro kolektyvai: šokių kolektyvas „Suktinis“, folkloro ansamblis „Gadula“ ir pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Ainiai“.

„Suktinis“ – seniausias Lietuvoje liaudiškų šokių kolektyvas, savo kūrybinės veiklos pradžią skaičiuojantis nuo 1936 m., kai įsikūrė merginų tautinių šokių ratelis – dabartinio „Suktinio“ pradininkas.

„Suktinis“ – vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs kurti temines koncertines šokių programas. 2016 m. kolektyvas minėjo kūrybinės veiklos 80-metį, tad nesunku suprasti, kodėl daugelis „Suktinio“ dalyvių savo gyvenimo neįsivaizduoja be meilės tautiniam menui, tautinės kultūros puoselėjimo, prasmingo laisvalaikio ir tradicijų tęstinumo. Kolektyvui vadovauja Martynas Kavaliauskas.

Folkloro ansamblis „Gadula“ įkurtas 1988 m. Kauno dailės akademijoje. Nuo 1993 m. jam vadovauja Andrius Morkūnas.

Ansamblį sudaro įvairių regionų žmonės. Vieni jų gerai moka savo krašto tarmę ir žino papročius, kiti norėtų to išmokti, o visus vienija meilė liaudies dainai ir šokiui. Ansamblis dainuoja įvairių regionų dainas, šoka šokius, žaidžia žaidimus, švenčia kalendorines šventes, rengia koncertus ir vakarones. Visi ansamblio dalyviai veda dainas, šoka, norintys pramoksta groti liaudies muzikos instrumentais.

Pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Ainiai“ pavadinimą gavo daugiau nei prieš 20 metų, tačiau tautinių šokių mėgėjai susibūrė gerokai anksčiau – 1968 m.

Nuo 2018 m. „Ainių“ vadovu tapo Darius Žilinskas. Kolektyvo sudėtyje daugiausia šeimų poros, kurios prasmingai leidžia laiką kartu, dalyvauja įvairiuose konkursuose bei šventėse. „Ainių“ nariams šis kolektyvas – neatsiejama gyvenimo dalis. „Ainiai“ ne tik vyksta koncertuoti į svečias šalis, tačiau ir patys kviečia juos į savo rengiamą, jau tradicija tapusį festivalį „Ei, senoliai, patrepsėkim“, kuris pirmą kartą buvo surengtas dar 1998 metais.

Renginys nemokamas