Nukopijuota
Gegužė 14
11:00
-
20:00
Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilnius palaiko Ukrainą ir kviečia artimiau susipažinti su jos kultūra Ukrainos dienose „Vilniushyvanka“ gegužės 13-15 d. „Vyshyvanka“ – tai ukrainietiški tradiciniais raštais išsiuvinėti marškiniai, o siuvinėtų raštų spalvų gama lyg žydinčioje pievoje.

GEGUŽĖS 14 DIENOS PROGRAMA

11 val. Mažylių rytas (LT/EN)

Kviečiame mamas su mažyliais pasinerti į muzikos garsų mišką – atrasdami skirtingas garso prigimtis, jais kurdami skirtingas atmosferas ir įveikdami nesudėtingas žaidimo užduotis, mažyliai minkštais žingsneliais  tiria muzikos, vainikuojamos menų karaliene, pasaulį.

https://bit.ly/3MLYSvM      

12 val. Ekskursija po parodą „Gražina ir drakonas“ (RU)

Gražina Brašiškytė – pirmoji Lietuvos profesionali dailininkė statytoja. Ši paroda – tai unikali galimybė susipažinti su jos kurta pieštine animacija, ir techniniais procesais, kuriais animaciniai filmai nebekuriami jau porą dešimtmečių. Septyniose salėse išvysite skirtingus animacinius filmus, jų veikėjus, eskizus, fonus, kadruotes, scenas, kurias sudaro piešti fonai ir veikėjai nupiešti ant plastikinių plėvelių, animatorių vadinamų celiulioidais

https://bit.ly/389MKpI

 12.00 Filmo peržiūra ir dirbtuvės (RU)

ANIMACIJA KALBA│ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS IR DIENA programos dalis

Gedimino Šiaulio filmo „Kaukai“ peržiūra. Susitikimas su autoriumi. Dirbtuvė „Kaukų pasaulis“ (susipažinimas su lėline ir 3D animacija.

Trukmė 2 val.

https://bit.ly/3OX0gNX   

15.00 Filmo peržiūra ir dirbtuvės (LT)

ANIMACIJA KALBA│ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS IR DIENA programos dalis

Gedimino Šiaulio filmo „Kaukai“ peržiūra. Susitikimas su autoriumi. Dirbtuvė „Kaukų pasaulis“ (susipažinimas su lėline ir 3D animacija).

Trukmė 2 val.

https://bit.ly/38QVBfW      

18.00 val. Filmo peržiūra ir dirbtuvės (LT)

ANIMACIJA KALBA│ EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS IR DIENA programos dalis

Igno Meilūno filmo „Matilda ir atsarginė galva“ peržiūra. Susitikimas su autoriumi. Dirbtuvė „Susikurk savo atsarginę galvą“ (susipažinimas su lėline animacija).

Trukmė 2 val.

https://bit.ly/3MRyErF