Nukopijuota
Gegužė 15
11:00
-
15:00
Ukrainos dienos „Vilniushyvanka“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Vilnius palaiko Ukrainą ir kviečia artimiau susipažinti su jos kultūra Ukrainos dienose „Vilniushyvanka“ gegužės 13-15 d. „Vyshyvanka“ – tai ukrainietiški tradiciniais raštais išsiuvinėti marškiniai, o siuvinėtų raštų spalvų gama lyg žydinčioje pievoje.

GEGUŽĖS 15 DIENOS PROGRAMA

11 val. Mažylių rytas (LT/EN)

Kviečiame mamas su mažyliais pasinerti į muzikos garsų mišką – atrasdami skirtingas garso prigimtis, jais kurdami skirtingas atmosferas ir įveikdami nesudėtingas žaidimo užduotis, mažyliai minkštais žingsneliais  tiria muzikos, vainikuojamos menų karaliene, pasaulį.

https://bit.ly/3kMziuC

12 val. Ekskursija po parodą „Gražina ir drakonas“ (RU)

Gražina Brašiškytė – pirmoji Lietuvos profesionali dailininkė statytoja. Ši paroda – tai unikali galimybė susipažinti su jos kurta pieštine animacija, ir techniniais procesais, kuriais animaciniai filmai nebekuriami jau porą dešimtmečių. Septyniose salėse išvysite skirtingus animacinius filmus, jų veikėjus, eskizus, fonus, kadruotes, scenas, kurias sudaro piešti fonai ir veikėjai nupiešti ant plastikinių plėvelių, animatorių vadinamų celiulioidais.

https://bit.ly/3ykCPIy                       

13 val. Edukacinis užsiėmimas „TRIUKŠMO ĮGARSINIMAS KINO FILMUOSE“ (RU)

Triukšmas kine – tai terminas, reiškiantis visus garsus, išskyrus kalbos ir muzikos. Tokius triukšmus uždaroje, tylioje studijoje, pasitelkę pagalbines priemones, įgarsina aktoriai – „triukšmadariai“. Edukacinio renginio-užsiėmimo metu dalyviai galės patys pabandyti tokiu būdu įgarsinti trumpą filmo ištrauką.

https://bit.ly/3P643J4

 14 val.  Edukacinis užsiėmimas „VERTYBIŲ PLAKATAS“ (LT/EN)

Ukrainiečių ir lietuvių tautas ilgus amžius sieja bendra istorija, sakome, jog ir vertybinis šių valstybių pagrindas yra panašus, tačiau ar galėtume, prireikus, tiksliai įvardyti, kokios gi yra vertybės, svarbios ir lietuviams ir ukrainiečiams?  Šio edukacinio užsiėmimo metu aiškinsimės, kas mus sieja, kuo esame panašūs bei unikalūs, atrasime vertybes, kurios mums visiems yra reikšmingos, o praktinėje dalyje kursime plakatą, jame pažymėdami atradimus.

https://bit.ly/3w5wGgM